Na 15 sierpnia zapowiedziana została premiera gry wirtualnej rzeczywistości z gatunku RPG – The SoulKeeper VR.

The SoulKeeper VR, jeden z najciekawiej zapowiadających się tytułów na gogle wirtualnej rzeczywistości z gatunku RPG, zadebiutuje 15 sierpnia. Produkcja studia HELM Systems pojawi się tego dnia w wersji z wczesnym dostępem.

Na tematy fabuły gry nie wiadomo w tej chwili zbyt wiele. Rozgrywkę rozpoczniemy wcielając się w postać walecznego mnicha Isoroposa przemierzającego fantastyczny świat Gerindak przypominający środowisko wykreowane przez twórców gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Dzięki implementacji kontrolerów ruchowych będziemy mogli toczyć rycerskie pojedynki w sposób zbliżony do rzeczywistości. Oprócz walk na miecze deweloperzy zamierzają zaimplementować również autorski system rzucania czarów.

Autorzy obiecują wysokiej jakości oprawę graficzną, wciągającą fabułę, a także wiele grywalnych postaci posiadających przeplatające się historie. W planach jest także udostępnienie kilku systemów przemieszczania się po wirtualnym świecie, które powinny zadowolić zarówno osoby wrażliwe na chorobę symulacyjną jak i graczy wymagających jak najwyższego realizmu.

W związku z ujawnieniem daty premiery gry w sieci pojawił się nowy zwiastun The SoulKeeper VR.

Tytuł otrzyma wsparcie gogli HTC Vive i Oculus Rift. Zainteresowanych odsyłamy na stronę gry na platformie Steam.

Poniżej możecie obejrzeć fragmenty z rozgrywki w The SoulKeeper VR (wczesna wersja Alpha) opublikowane w kwietniu ubiegłego roku.

 • Bloody Mary

  System czarów nie jest do końca autorski.
  Czary polegające na nakreślaniu znaków pojawiły się w Arx Fatalis 15 lat temu.
  Szkoda, że rodzime The Wizards póki co prezentuje się dużo gorzej niż SoulKeeper VR.
  Miałam nadzieję, że to „nasi” odkopią tą mechanikę.

  • Hary0n

   System magii w Arx był świetny, czekałem kiedy zaimplementują to w VR. Pasuj jak ulał!

 • N3stor

  Dziwi mnie że jeszcze nikt nie zrobił porządnej gry z walką na miecze. Chyba że o czymś nie wiem. Fruit Ninja się nie liczy xD