Informacja prasowa

Na ile VR może zmieniać postawy społeczne? Co słychać w wirtualnej rzeczywistości? Co zrobić, aby doświadczenia w VR nie zniechęcały odbiorców do ponownego kontaktu? Po co mierzyć VR? O wykorzystaniu technologii przyszłości w architekturze, medycynie, biznesie i rozrywce rozmawiać będą doświadczeni eksperci podczas European VR Congress 2017. Znamy pierwszych prelegentów.

W Polsce jest ponad 70 tysięcy autystyków. Są nieprzeciętni, zawsze skrupulatni, dokładni, obowiązkowi. Niemniej większość z nich wciąż pozostaje bez pracy. World of VR wspólnie z Fundacją Synapsis postanowili to zmienić za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości. Stworzyli film, który pokazuje świat oczami i uszami autystyka. O projekcie oraz o tym, czy VR jest w stanie przełamywać stereotypy, opowie jeden z jego twórców Maciej Piwowarczyk.

Podczas Kongresu Heatherwick Studio z Londynu pokaże, jak używa VR jako nowego, rewolucyjnego narzędzia w procesie projektowania architektonicznego. Obecnie testuje innowacyjne sposoby wizualizacji projektów architektonicznych poprzez wdrażanie nowych technologii na każdym etapie projektowania – od początku do końca tego procesu. Uczestnicy zobaczą jak wygląda wizualizacja przestrzeni, światła i materiałów, dzięki której możemy przenieść się w nieistniejącą, ale już zaprojektowaną, przestrzeń.

Piotr Wójcik z 1000realities.pl opowie podczas prelekcji uczestnikom o tym, co powoduje dyskomfort odczuwany podczas przeżyć w wirtualnej rzeczywistości. Powie co zrobić, aby doświadczenia VR nie zniechęcały odbiorców do ponownego kontaktu tą technologią. Na podstawie praktycznych doświadczeń i testów wytłumaczy jak poruszać się podczas przeżyć VR, aby uniknąć choroby symulacyjnej.

Bardzo ważnym elementem każdego przeżycia w wirtualnej rzeczywistości jest dźwięk. Jakub Korczyński i Maciek Uniatowicz z Virtualilty360 powiedzą o tym, czy powszechne techniki nagrań mono/stereo mogą być przydatne w produkcjach 360 i opowiedzą o nagraniach audio do filmów 360 z wykorzystaniem kilku par uszu. Zaprezentują również nagrania ambisoniczne i zaprezentują sprzęt, możliwości i ograniczenia tego typu nagrań.

European VR Congress odbędzie się 23-24 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Będzie to doskonała okazja żeby poznać ekspertów i przedsiębiorców działających w branży VR/AR i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w biznesie. Podczas konferencji twórcy kontentu, producenci sprzętu i specjaliści z branży VR szczerze opowiedzą o swoich doświadczeniach, aktualnych trendach oraz wyzwaniach, przed którymi stają. Nieodłączną częścią Kongresu jest strefa EXPO, gdzie będzie można osobiście przetestować najnowszy sprzęt, na własnym ciele zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi doświadczeniami VR / AR oraz porozmawiać z ich twórcami.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl i FB /europeanvrcongress.