Ujawniono szczegóły na temat trybów dostępnych w grze DriveClub VR, które udostępnione zostaną użytkownikom gogli PlayStation VR. Opublikowano także pierwsze fragmenty z rozgrywki.

O pracach nad VR-ową wersją DriveClub wiadomo było już w październiku zeszłego roku, jednak nie było jeszcze wtedy przesądzone czy taka edycja gry ostatecznie zostanie wydana. Sprawa skomplikowała się w marcu, kiedy to poinformowano o zamknięciu studia Evolution, odpowiedzialnego za produkcję wyścigówki na konsolę PS4. Prace kontynuowane są jednak przez wewnętrzny zespół Sony.

Na blogu PlayStation potwierdzono właśnie, iż DriveClub VR pojawi się jeszcze tym roku, a także ujawniono więcej szczegółów na temat trybów dostępnych w grze. Opublikowano również pierwsze fragmenty z rozgrywki na PlayStation VR.

DriveClub VR zaoferuje trasy dostępne w podstawowej wersji gry oraz co najmniej pięć nowych stworzonych z myślą o wersji na PSVR, po których będziemy mogli pościgać się zarówno w trybie single jak i multiplayer z innymi użytkownikami gogli.

W grze znajdziemy ponad 80 odwzorowanych z wszelkimi detalami modeli samochodów, którym dzięki wirtualnej rzeczywistości będziemy mogli przyjrzeć się z bliska w trybie inspekcji. Z kolei tryb wirtualnego pasażera umożliwi odtworzenie naszych wcześniejszych przejazdów z pozycji fotela pasażera.

Jakiś czas temu w sieci pojawił się 360-stopniowy materiał z DriveClub, który można obejrzeć przy pomocy popularnych modeli gogli VR.

Wcześniej informowaliśmy, iż DriveClub będzie tytułem startowym, gogli PlayStation VR i zadebiutuje 13 października wraz z premierą headsetu. Najnowszy wpis na blogu PS sugeruje, że gra zostanie wydana do końca roku.