Google Glass Enterprise Edition

Pojawiły się informacje na temat słynnego projektu okularów Google Glass. Redaktorzy strony 9to5Google dotarli do najnowszych zdjęć i szczegółów na temat urządzenia, o którym mówiono, że miało wkrótce zrewolucjonizować świat.

Przede wszystkim nowa wersja okularów nazwana została Google Glass: Enterprise Edition i przeznaczona będzie głównie dla zastosowań biznesowych. Możliwość zakupu otrzymają jedynie firmy uczestniczące w programie w programie Glass for Work. Będą one musiały napisać własne oprogramowanie dostosowane do indywidualnych warunków pracy, bowiem urządzenie w przeciwieństwie do poprzedniej wersji (Explorer Edition) nie będzie dostępne dla wszystkich. Firma celuje tym razem m.in. w zakłady produkcyjne, magazyny, medycynę czy logistykę.

Nowością nowej edycji Google Glass jest zawias umożliwiający złożenie okularów w taki sposób jak ma to miejsce w tradycyjnych oprawkach. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Atom, większy akumulator pozwalający dłużej pracować na jednym ładowaniu, moduł Wi-Fi (5 GHz) oraz diodę informującą osoby postronne o aktywacji wbudowanej kamery. Ponadto będzie istniała możliwość podpięcia doczepianego magnetycznie dodatkowego akumulatora. Z kolei obudowa Enterprise Edition zyskała wodoodporność i ma być znacznie bardziej odporna na uszkodzenia fizyczne oraz działanie wysokich temperatur.

Więcej zdjęć Google Glass: Enterprise Edition znajdziecie na stronie 9to5Google.