Firma Oculus VR ujawniła szczegółowe wyniki sprzedaży deweloperskich wersji gogli Oculus Rift. „Dev-kity” DK1 i DK2 łącznie sprzedały się w liczbie ponad 175 tysięcy egzemplarzy.

Tuż przed czwartkową konferencją Oculusa, na której poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące konsumenckiej wersji gogli, uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z materiałami prasowymi, wśród których znalazły się m.in. dokładne wyliczenia dotyczące dotychczasowej dystrybucji Oculus Rift „Development Kit”. Pierwszą wersję urządzenia wysłano do 56.334 osób wśród których znaleźli się zarówno twórcy gier i oprogramowania dla wirtualnej rzeczywistości, jak i entuzjaści technologii Virtual Reality.

Z kolei druga, znacznie ulepszona wersja gogli (Oculus Rift DK2) już ponad dwukrotnie przebiła swojego poprzednika i na dzień dzisiejszy może pochwalić się 118.930 sprzedanymi egzemplarzami. Jeżeli chodzi o konkretne regiony to największe zainteresowanie zanotowano w Ameryce Północnej (56.590) oraz w Europie (41.409). Trzecie miejsce zajęła Azja (13.816). Na kolejnych miejscach znalazły się: Oceania (5.468), Ameryka Południowa (1.228), Afryka (353), Wyspy Karaibskie (35) oraz Ameryka Środkowa (31).

Oculus Rift DK1 vs Oculus Rift DK2
DK1 vs DK2

Jak można było przypuszczać wśród poszczególnych krajów pierwsze miejsce zajęły Stany Zjednoczone. Tuż po nich znalazła się Wielka Brytania oraz Japonia. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły: Niemcy, Kanada, Australia, Francja, Holandia, Hiszpania i Szwecja. W tym zestawieniu Polska klasyfikuje się na 20-stym miejscu i o jedną pozycję wyprzedza Chiny. Niestety nie podano szczegółowych wyników dla poszczególnych państw.

Oculus Rift DK2 wciąż można zamawiać na oficjalnej stronie Oculus VR, jednak z uwagi na zbliżającą się premierę konsumenckiej wersji urządzenia nie wiadomo jak długo będzie jeszcze to możliwe. Gogle kosztują 350$ + koszty przesyłki, natomiast czas oczekiwania na przesyłkę wynosi od 1 do 2 tygodni.