Jurajski „ARK Park” VR zadebiutuje nieco później niż pierwotnie zakładano.

Na grudzień zapowiadano premierę doświadczenia ARK Park w wersji PSVR będącego VR-owym spin-offem popularnej wieloosobowej gry przygodowej „Ark: Survival Evolved”. Niestety, producent gry poinformował na Twitterze, iż została ona przełożona na wiosnę przyszłego roku. Tytuł zadebiutuje wówczas równocześnie ze wsparciem gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.

Produkcja, nad którą pracują studia Peacock oraz Wildcard ma być wieloosobowym doświadczeniem edukacyjnym tworzonym od podstaw z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Ark Park zabierze nas na wirtualną wycieczkę po tematycznym parku rozrywki poświęconym dinozaurom. Twórcy aplikacji skupiają się na umożliwieniu użytkownikom gogli obserwacji dinozaurów w ich naturalnym środowisku, a co za tym idzie lepszego zrozumienia procesów życiowych tych prehistorycznych stworzeń.

Jak możemy zauważyć na ostatnim zwiastunie Ark Park tytuł posiadać będzie nie tylko charakter edukacyjny, lecz także elementy typowej gry.

Twórcy ARK Park zapowiadają ponad 100 gatunków, z którymi będzie można wchodzić w pewnego rodzaju interakcje. Ponadto jurajski park zwiedzimy zarówno w dzień jak i w nocy, a także przemierzymy za pomocą Jeepa. Produkcja posiadać będzie również tryb multiplayer.