W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała dziś jedna z najbardziej wyczekiwanych gier VR – Edge of Nowhere. Produkcja studia Insomniac Games jest jednym z ekskluzywnych tytułów na Rifta, dlatego też znajdziemy ją wyłącznie w Oculus Store.

Edge of Nowhere to inspirowana prozą H.P. Lovecrafta przygodówka z widokiem zza postaci głównego bohatera, łącząca w sobie elementy gry akcji, skradanki i horroru. Gra od początku tworzona była z myślą o wirtualnej rzeczywistości i goglach Oculus Rift. Za jej produkcje odpowiada amerykańskie studio Insomniac Games znane z 11-częściowej serii „Ratchet & Clank”, a także „Sunset Overdrive” oraz serii „Resistance”.

Fabuła gry rozgrywa się w 1932 roku na Antarktydzie, gdzie poznajemy losy pewnej zaginionej ekspedycji naukowej. W trakcie jej poszukiwań wcielimy się w postać Victora Howarda, którego poczynania będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Jest to jeden ze sposobów mających na celu redukcję potencjalnych problemów z błędnikiem mogących wystąpić u niektórych osób korzystających z gogli VR. Nie oznacza to jednak konieczności oglądania wyłącznie pleców bohatera. W Edge of Nowhere można, tak jak w każdej innej grze Virtual Reality rozglądać się w pełnych 360-stopniach.

Autorzy zapowiadają przygodę w surrealistycznym świecie, w którym nie wszystko jest takie na jakie mogłoby na początku wyglądać. W trakcie rozgrywki zmierzymy się ze szczytami górskimi, przebiegniemy przez zapadający się most, a przy pomocy prowizorycznej broni odeprzemy ataki czających się w zakamarkach mroźnej krainy wrogów. Naszym podstawowym zadaniem jest przeżyć, nie zwariować i przy okazji poznać historię tajemniczej wyprawy, w której brała udział narzeczona głównego bohatera gry.

Edge of Nowhere dostępny jest w sprzedaży w cenie 39,99 dolarów. Grę kupimy w tej chwili wyłącznie w oficjalnym sklepie Oculus Store. W związku z jej premierą firma Oculus VR opublikowała widoczny powyżej zwiastun.

Studio Insomniac Games pracuje obecnie nad dwoma innymi ekskluzywnymi tytułami przeznaczonymi na Oculusa. Pierwszym z nich jest Feral Rites – trzecioosobowa przygodówka z gatunku „adventure brawler” będąca eksploracyjną bijatyką z otwartym światem. Drugi tytuł to The Unspoken – gra wykorzystująca zapowiadane na drugą połowę tego roku, dedykowane Riftowi kontrolery wirtualnej rzeczywistości Oculus Touch. Więcej na temat tych produkcji pisaliśmy w tym miejscu.