Elite Dangerous

Informacja prasowa

Frontier Developments wydało dziś wersję PC gry Elite Dangerous: Horizons. Drugi sezon rozszerzeń rozpoczyna się dodatkiem Planetary Landings, dającym możliwość lądowania na oddanych w skali 1:1 planetach całej Drogi Mlecznej.

Elite Dangerous: Horizons jest serią dużych rozszerzeń do wielokrotnie nagradzanego tytułu Elite Dangerous, rozpoczynającą się Planetary Landings, czyli dodatkiem dającym możliwość lądowania na oddanych w skali 1:1 planetach. W ciągu 2016 roku w Elite Dangerous: Horizons pojawią się kolejne znaczące aktualizacje, wzbogacające rozgrywkę o nowe aktywności i sposoby grania.

Dzisiaj również wydano Elite Dangerous 1.5: Ships – darmowy dodatek dla wszystkich graczy Elite Dangerous, dostępny na PC, Mac i Xbox One – dodający ponad 300 ulepszeń, a w tym nowe statki, więcej misji i wsparcie dla SteamVR.

W rozszerzeniu Planetary Landings, gracze mogą płynnie zmieniać drogę podróży z przestrzeni kosmicznej na powierzchnie ciał niebieskich oraz wybrać dowolny punkt lądowania na dokładnie odtworzonych planetach i księżycach w całej galaktyce Elite: Dangerous. Gracze mogą także szybować nad powierzchnią gór, nurkować w kaniony lub poruszać się po powierzchni planet w nowym pojeździe kołowym Scarab SRV. Każdy z tych światów o rzeczywistych rozmiarach, oferuje niesamowite widoki i nowe możliwości rozgrywki dla graczy, odkrywających cenne surowce, zdobywających doświadczenie w walkach na śmierć i życie, robiących naloty na bazy, badających miejsca katastrof oraz współpracujących z innymi graczami, zarówno na powierzchni planet, jak i w przestworzach. Planetary Landings jest zupełnie nowym sposobem na granie w Elite Dangerous, a jest to tylko pierwszy z wielu etapów rozszerzenia Horizons.

W ciągu 2016 roku w Elite Dangerous: Horizons pojawią się kolejne znaczące rozszerzenia, wzbogacające rozgrywkę o nowe aktywności i sposoby grania, takie jak:

· Loot and Craft – gracze otrzymają ogrom opcji dopasowujących, co pogłębi rozgrywkę.
· Multicrew – kilku graczy obejmie różne funkcje na pokładzie 1 statku.
· Commander Creation – opcja zmiany wyglądu awatara.
· Ship-Launched Fighters – większe statki kosmiczne otrzymają własne myśliwce krótkiego zasięgu, zarówno do walki, jak i obrony.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącego sezonu można znaleźć na: EliteDangerous.com/seasons.

Wszyscy gracze Elite Dangerous i Elite Dangerous: Horizons zachowają swój postęp w grze i będą mogli podróżować wspólnie w tej samej galaktyce, a gracze Elite Dangerous wciąż będą otrzymywali darmowe aktualizacje, poprawki i optymalizacje, wraz z rozwojem gry równolegle do Elite Dangerous: Horizons.

Elite Dangerous: Horizons jest dostępne na FrontierStore.net w cenie 67,99 euro oraz na Steamie za 53,99 euro. Zakup daje pełny dostęp do każdego przyszłego rozszerzenia Elite Dangerous: Horizons. Posiadacze Elite Dangerous, którzy zakupią Horizons na FrontierStore.net lub Steamie w trakcie fazy Early Access, otrzymają 14 euro rabatu oraz odblokują ekskluzywny statek Cobra Mk IV, podnosząc tym samym liczbę grywalnych maszyn do 31.

Elite Dangerous: Horizons znajduje się w fazie Early Acces. Frontier Developments chce w ten sposób podkreślić swoje zaangażowanie w rozwój tytułu oraz ciągłą wymianę opinii ze społecznością, która ma duży wpływ na gry kształt.