Elite Dangerous

Wczoraj miała miejsce długo wyczekiwana premiera kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Gra należy do gatunku MMORPG i pozwala na podjęcie kariery kapitana statku kosmicznego i jest dostępna także dla posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Akcja Elite: Dangerous rozgrywa się w dalekiej przyszłości i umożliwia graczowi wcielenie się w rolę pilota niewielkiego statku kosmicznego. Gra jest symulatorem z mocno rozbudowanym aspektem ekonomicznym. Przemierzając zakątki galaktyki możemy wziąć udział w wielu różnych typach działalności, handlować przeróżnymi produktami, zdobywając w ten sposób fundusze na rozbudowę posiadanej floty. Całość dopełniają realistyczne bitwy toczone w przestrzeni kosmicznej.

Fabuła E:D skoncentrowana jest na konflikcie pomiędzy trzema frakcjami. Gracze mogą wykonywać zadania dla każdej z nich (Federacja, Imperium, Przymierze), jednak ich wybór będzie rzutował na dalszy przebieg kariery. Wykonując zadania dla jednej frakcji sprawimy, że nasze relacje z pozostałymi ulegną pogorszeniu, co skutkować będzie np. problemami z podróżą przez kontrolowane przez nich obszary.

Elite: Dangerous powstało dzięki wsparciu fanów serii poprzez zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, która zakończyła się sukcesem na początku 2013 roku. Twórcy gry – studio Frontier Developments – zebrali ponad 1,5 miliona £ (cel: 1,25 mln £), a część nadwyżki postanowili przeznaczyć na implementację trybu VR dla gogli Oculus Rift. W chwili obecnej Elite: Dangerous można kupić w cenie 39.99 £ na oficjalnej stronie gry. W przyszłości planowane jest dodanie polskiej wersji językowej.