PrioVR kamizelka dla graczy

Jeszcze dwa miesiące będą musiały poczekać osoby, które wsparły na Kickstarterze projekt zaawansowanego kontrolera wirtualnej rzeczywistości PrioVR. Niedawno firma YEI Technology, która odpowiada za stworzenie systemu, ogłosiła, że nie jest jeszcze zadowolona z jakości obecnych egzemplarzy i chce dokonać kilku ulepszeń, zanim ostatecznie zrealizuje zamówienia. Kamizelki dla graczy pierwotnie miały dotrzeć do pierwszych klientów w czerwcu 2014 roku.

PrioVR to system kontrolerów wirtualnej rzeczywistości składający się z czujników umieszczonych w określonych punktach na ciele użytkownika. Urządzenie z wyglądu przypominające kamizelkę zebrało w portalu crowdfundingowym 322 tysiące dolarów, czyli ponad czterokrotnie więcej niż wynosił podstawowy cel zbiórki.

YEI Technology udostępnia przedsprzedaż PrioVR w następujących zestawach:

PrioVR kamizelka dla graczy

PrioVR Lite – składający się z ośmiu czujników umieszczonych w górnej części ciała gracza: po trzy na rękach, jeden na korpusie i jeden na głowie. Jest to idealne rozwiązanie dla siedzących graczy. Urządzenie rejestruje pochylanie, wychylanie się na boki.

PrioVR Core – to zestaw wyposażony w cztery dodatkowe (w sumie 12) czujniki umieszczone na nogach, pozwala na śledzenie ruchów całego ciała i przeniesienie ich do wirtualnej rzeczywistości.

PrioVR Pro – wyposażony w aż 17 czujników. Dodatkowe czujniki znajdują się w pasie i na stopach gracza. Pozwala na bardzo dokładne odzwierciedlenie ruchów. Może być wykorzystywany do profesjonalnych zastosowań techniki „motion capture”.

Oprócz czujników każdy zestaw dodatkowo zawiera kontrolery, które użytkownik umieszcza w dłoniach. W wirtualnej rzeczywistości można im przypisać dowolną moc, broń lub inny obiekt. Cały system nie potrzebuje żadnych dodatkowych zewnętrznych czujników i kamer.

Twórcy PrioVR jako datę rozpoczęcia wysyłki wskazują czerwiec bieżącego roku, o ile nic poważniejszego nie stanie im na przeszkodzie. Pre-ordery możemy składać na stronie priovr.com. Urządzenie sprzedawane jest obecnie w cenie 289$, 369$ i 429$ w zależności od zaawansowania modelu.