Firma Oculus VR poinformowała o przełożeniu premiery dedykowanego konsumenckim goglom Oculus Rift kontrolera Touch. Urządzenie projektowane z myślą o pracy w wirtualnej rzeczywistości zamiast w pierwszej połowie 2016 roku zadebiutuje w drugim półroczu.

Odzew na Oculus Touch był bardzo pozytywny jednak firma na nadzieję stworzyć jeszcze lepszy produkt, bardziej wygodny, niezawodny i naturalny. Poprawie ulegnie także umiejętność rozpoznawania przez kontroler gestów dłoni. Oczywiście zmiany te wymagać będą czasu stąd decyzja o przełożeniu planowanej daty premiery. Pre-ordery na Oculus Touch zostaną uruchomione na kilka miesięcy przed debiutem urządzenia.

Przy okazji aktualizacji harmonogramu kontrolera poinformowano, że w przypadku gogli Oculus Rift wszystko pozostaje bez zmian i urządzenie pojawi się w sprzedaży tak jak planowano w pierwszym kwartale tego roku. Więcej informacji na temat produktów Oculusa poznamy zapewne już w przyszłym tygodniu podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Zobacz także: W co zagramy na Oculus Touch?

Oculus Touch