Informacja prasowa

„Wykreślona Warszawa” to projekt stworzony przez studio Pictureworks przenoszący nas do Warszawy lat 40, w której nigdy nie wybuchła II Wojna Światowa. Po raz pierwszy będzie go można zobaczyć podczas European VR Congress 23 i 24 maja.

Projekt został stworzony przez studio Pictureworks, pod kierownictwem Piotra Greinera, Marcina Adamskiego i Marcina Ryśniaka. Jest to wyjątkowe opracowanie, które wykorzystując VR umożliwia przeniesienie się w czasie do lat 40 ubiegłego wieku i obejrzenie jak wyglądałaby Warszawa gdyby nie wybuchła II Wojna Światowa. Aplikacja jest zwieńczeniem wieloletnich poszukiwań warszawskich budynków zaprojektowanych w XX-leciu międzywojennym, które w związku z wydarzeniami zapoczątkowanymi we wrześniu 1939 r. nigdy nie doczekały się realizacji. Będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia pierwszego etapu prac nad aplikacją przed jej oficjalną premierą.

„Wykreślona Warszawa” to część Expo towarzyszącemu Kongresowi, gdzie goście będą mieli okazję poznać najnowsze projekty powstałe w technologii 360 stopni i VR, oraz porozmawiać z ich twórcami.

Zaprezentuje się m.in. Akademii Leona Koźmińskiego, w której przyszli prawnicy, przy pomocy aplikacji VR uczą się prawidłowo przeprowadzać oględziny miejsca zbrodni. Po nałożeniu gogli VR „przenoszą się” oni w miejsce, w którym zostało popełnione przestępstwo. Na stoisku VR Global uczestnicy poznają sposoby wykorzystania technologii VR do sprzedaży nieruchomości, a także zobaczą możliwości zastosowania technologii VR na etapie projektowym i na etapie budowy.

Kolejna wirtualna przygoda czeka uczestników dzięki 11th Dimension – studiu, które jako jedno z pierwszych na świecie stworzyło doświadczenie pozwalające wniknąć do świata tradycyjnego malarstwa, ożywiając statyczną przestrzeń obrazów Zdzisława Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości. Goście będą mogli również odwiedzić strefę PlayStation VR, gdzie przetestują najnowsze gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony np. grając w Fairpoint, wykorzystującą nowy kontroler celowniczy – PS VR Aim.

European VR Congress odbędzie się 23-24 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Będzie to doskonała okazja żeby poznać ekspertów i przedsiębiorców działających w branży VR/AR i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w biznesie. Podczas konferencji wystąpią m.in. Joe Robbins, który opowie o wykorzystaniu VRu w firmie Unity Technologies, Artur Kurasiński, który powie jak i po co badać produkcję wideo 360 oraz Maciej Piwowarczuk, który pokaże, jak VR jest w stanie przełamywać stereotypy i jak dzięki niemu prowadzić kampanię społeczną. Nieodłączną częścią Kongresu jest strefa Expo, gdzie będzie można osobiście przetestować najnowszy sprzęt, na własnym ciele zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi doświadczeniami VR / AR oraz porozmawiać z ich twórcami. Nowością tegorocznej edycji będą warsztaty, Business dating oraz Startup Zone.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl oraz FB/europeanvrcongress.


Portal vrHunters.pl objął patronat medialny nad European VR Congress 2017.