Co prawda premiera platformy Daydream VR – następcy gogli typu Cardboard – zbliża się wielkimi krokami, to jednak jeszcze przez długi czas kartonowe konstrukcje pozostaną liderem w segmencie „mobile VR” pod względem ilości użytkowników, a przede wszystkim ceny urządzenia. Dziś chcielibyśmy przedstawić firmę CARDBOARDY.PL, która jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się produkcją tego typu headsetów.

Informacja prasowa

Co powstaje z połączenia wyobraźni, zaradności i nowych technologii?

W latach 90. marzyliśmy o walkmanach, Pegasusach czy wodoodpornych zegarkach. Z wypiekami na twarzy wysyłaliśmy pierwsze sms-y. Byliśmy świadkami wkraczania Internetu do polskich domów. Te rewolucyjne zmiany nie były jednak przyjmowane przez nas w sposób bierny. Testowaliśmy wodoodporność elektroniki, nagrywaliśmy setki kaset z ulubionymi piosenkami, szukaliśmy metod na złamanie zasad operatorów, by dzwonić lub sms-ować taniej (a najlepiej za darmo), psuliśmy joysticki, bijąc kolejne rekordy na Atari. Nie znaliśmy pojęcia niemożliwe, a dynamiczny rozwój technologii tylko utwierdzał nas w przekonaniu, że sky is the limit.

Kartonowe gogle i nieskończenie wiele światów do eksplorowania

Trochę ponad dwie dekady później świat dalej pędzi do przodu. Światowe marki sprawiają, że scenariusze sci-fi przestają być sci-fi. Już teraz na rynku dostępne są rozwiązania, które przenoszą nas do wirtualnej rzeczywistości, wystarczy wydać kilka tysięcy złotych i… Zaraz, jakie: kilka tysięcy złotych? Oczywiście specjalne gogle i dobrej klasy komputer to niemały wypadek, ale pokolenie lat 90. doskonale wie, że zawsze można jakoś obejść tak prozaiczne przeszkody jak bardzo drogi sprzęt.

Cardboard Easy Jack to odpowiedź, w stylu pokolenia wychowanego na przełomie wieków, na ograniczenia wynikające z wysokiej ceny najnowszej elektroniki. Pozornie banalna kartonowa konstrukcja, połączona z wysokiej jakości optyką (średnica soczewek 2,5 cm) umożliwia czerpanie radości z najnowszych technologii w tani i prosty sposób. Priorytetem w projektowaniu gogli była wygoda użytkowania, dlatego po wyjęciu Easy Jacka z koperty, potrzebujemy dosłownie kilkunastu sekund, by złożyć go w użyteczne i lekkie gogle. Dodatkowym atutem sprytnego produktu jest jego uniwersalność, bowiem dzięki zastosowaniu rzepów, gogle dopasowują się do wszystkich modeli smartfonów obsługujących aplikację VR. Oczywiście gogle Easy Jack są wielokrotnego użytku.

Prawdziwa twarz Easy Jack’a

Gdyby Easy Jack miał osobowość, z pewnością byłby dzieciakiem wychowanym w latach 90., który przy pomocy najprostszych narzędzi jest w stanie zdobyć dostęp do wszystkiego, czego pragnie. W rzeczywistości Easy Jack to kartonowe gogle, bazujące na konstrukcji stereoskopu wynalezionego 200 lat temu, wykorzystujące zwykłe smartfony. To połączenie pozwala każdemu, niezależnie od statusu materialnego, poczuć smak wirtualnej rzeczywistości.

Pragniesz poszybować ponad chmurami i zapomnieć o ograniczeniach własnego ciała? Chciałbyś na własne oczy zobaczyć tajemniczy, podwodny świat mórz i oceanów, a potem popływać z rekinami? Marzysz o tym, by stanąć oko w oko z zupełnie nieznaną Ci osobą? A może brakuje Ci adrenaliny i chętnie postrzelałbyś do zombie? Nie ma sprawy, wyciągnij z koperty Easy Jack, złóż je i wyruszaj na podbój odległych światów. Zapomnij o tym, że gogle VR to kosmiczny wydatek. Ciesz się najnowszymi zdobyczami technologii, oglądaj projekty 3D, odkrywaj aplikacje VR, zachwycaj się firmami sferycznymi. Zachowaj w sobie ducha lat 90.

CARDBOABRY.PL w służbie entuzjastów VR

Easy Jack powstał pod skrzydłami firmy CARDBOARDY.PL, która jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się produkcją cardboardów wg. zaleceń Googla. Inspiracja cardboardami Google, a także wysokie standardy połączone z wyobraźnią, wydały na świat szereg modeli gogli. Najnowszy produkt firmy to cardboard Easy Jack – idealne gogle dla każdego otwartego i kreatywnego entuzjasty nowych technologii. Obecnie CARDBOARDY.PL jest największym polskim producentem kartonowych gogli, a jego znak rozpoznawczy to bogate portfolio.