W sklepie dla mobilnych gogli Samsung Gear VR zadebiutowała wspólna produkcja dwóch poznańskich firm – Indago i Gspot Studios. Dzięki grze Prison VR wcielimy się w więźnia, którego zadaniem jest ucieczka z celi w określonym limicie czasowym.

Informacja prasowa

PrisonVR to gra w stylu Escape Room, gdzie wcielając się w więźnia musimy czmychnąć ze swojej celi. Poza limitem czasowym, presję nakłada na nas patrolujący strażnik – wymuszając działania tyleż przemyślane, co subtelne. Gra łączy podejście realistyczne oraz konwencję escape room i w związku z tym stawiane przed graczem zagadki są jednocześnie konsekwentne pod względem logicznym jak i nietuzinkowe, a przy tym zadowolą każdego fana Escape Room’ów, zwłaszcza dzięki możliwościom, jakie daje rzeczywistość wirtualna.

Gracz może w dowolnym momencie poprosić o podpowiedź w formie grypsu, w związku z czym nawet mniej uważny gracz nie zakończy rozgrywki frustracją, natomiast ci bardziej ambitni absolutnie nie muszą skorzystać z ułatwienia i będą bazować jedynie na swoim sprycie i zmyśle obserwacji. Mimo tematyki więziennej gra nie zawiera przemocy i może trafić do odbiorcy w dowolnym wieku, lecz trudność zagadek może być zbyt wysoka dla najmłodszych.

„Więzienie. Od momentu zamknięcia w czterech ścianach myślałeś tylko o jednym. Ucieczka! Masz jedyną w swoim rodzaju okazję, aby odzyskać WOLNOŚĆ! Nie jest to jednak proste. Rozglądaj się wokół, myśl jak otoczenie może ci pomóc i działaj! Może uda ci się wykorzystać szansę. Spiesz się! Jeśli nie uda ci się uciec w określonym czasie, cela już na zawsze pozostanie twoim domem!”

Pomysł na grę narodził się w okolicy kwietnia 2016 roku przy okazji zupełnie niezwiązanego z grami spotkania deweloperów z dwóch Poznańskich firm, Indago i Gspot Studios. Prace ruszyły praktycznie z marszu. Gra była ufundowana w całości przez developerów a zapał i tempo z jakim postępowały, skutecznie rekompensowały niedogodności takie jak brak czasu czy koszty projektu. Gra była prezentowana między innymi na PGA oraz w Strefie Indie na Pyrkonie, gdzie wraz z inną grą firmy Indago, Spelldrift Academy, spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy.

Prison VR w Oculus Store
Oficjalna strona: prisonvrgame.com
Cena: 1,99 $