Wyciekła specyfikacja najnowszego mobilnego procesora firmy Qualcomm – Snapdragon 835 – który zostanie zaprezentowany podczas targów CES 2017. Może mieć on duże znaczenie dla rozwoju branży mobilnych gogli VR.

Tuż przed rozpoczęciem targów CES 2017, które oficjalnie ruszą w najbliższy czwartek, wyciekły dane na temat nowego mobilnego procesora Snapdragon 835. Jeżeli informacje się potwierdzą, a wiele na to wskazuje, branża ‚mobile VR’ zyska spory zastrzyk dodatkowej mocy obliczeniowej.

Qualcomm Snapdragon 835 zostanie wyposażony w osiem rdzeni Kryo 280, które poprawią ogólną wydajność o 27 procent względem dotychczasowego lidera – Snapdragona 821. Z kolei układ graficzny Adreno 540 względem Adreno 530 to progres na poziomie 25 procent. Aż o 40 procent zmniejszy się zapotrzebowanie na energię, co pozwoli m.in. na 7 godzin stumieniowania filmów w rozdzielczości 4K.

Jak to wszystko przełoży się na wirtualną rzeczywistość dokładnie nie wiadomo. Niemniej jednak Qualcomm twierdzi, że procesor pozwoli on na uruchomienie nowej generacji mobilnych doświadczeń VR i AR. Poprawie na pewno ulegną algorytmy odpowiedzialne za dźwięk 3D, a co dla wielu może okazać się wybawieniem, zmniejszy się opóźnienie w przesyle obrazu względem obrotu głowy użytkownika mobilnych gogli.

Informacji na temat pierwszych smartfonów wyposażonych w procesor Snapdragon 835 powinniśmy oczekiwać w okolicach lutego.