Twórcy gier na PlayStation VR jak na razie nie rozpieszczają graczy. Jednak nie oznacza to, że na VR-ową platformę Sony nie powstają wartościowe tytuły.

Zapraszamy na przegląd gier i aplikacji VR, które zostały wydane w ostatnim czasie ze wsparciem dla gogli PlayStation VR.

Poprzednie zestawienie nowości PSVR opublikowaliśmy w tym miejscu.


Tekken 7 (289,00 zł)

Najnowsza część bijatyki należącej do popularnej serii „Tekken”. Po raz pierwszy w historii dostępnymi w grze postaciami możemy walczyć w trybie wirtualnej rzeczywistości. Niestety wygląda jednak na to, że Namco Bandai nie potraktowało użytkowników gogli dostatecznie poważnie.

Prowadząc rozgrywkę w PlayStation VR otrzymaliśmy dostęp jedynie do specjalnego trybu treningowego z jednym, delikatnie mówiąc niezbyt rozbudowanym środowiskiem, w którym obserwujemy walkę z perspektywy trzeciej osoby. Ponadto autorzy gry udostępnili także możliwość przyglądania się trójwymiarowym modelom wojowników z bliska w trakcie wyboru postaci, w związku z czym jeżeli nastawialiście się na rozgrywkę w goglach, w obecnej formie Tekken 7 nie spełni Waszych oczekiwań.

Tryb VR w Tekken 7 dostępny jest wyłącznie w wersji na gogle PSVR.

Link do PS Store


Mortal Blitz (84,00 zł)

Strzelanka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby rodem z salonów gier. „Tylko tu gracze mają szansę wcielić się w Yuhei – byłych żołnierzy elitarnej jednostki rządowej FORCE, którzy zrobią wszystko, co w ich mocy, by udaremnić zbrodnicze założenia Niszczycielskiego Planu Dominium Teratomy.”

Mortal Blitz okazał się najczęściej kupowanym tytułem z PS Store w Stanach Zjednoczonych w kwietniu.

Link do PS Store


Star Trek: Bridge Crew (199,00 zł)

Produkcja studia Ubisoft Red Storm, od początku projektowana wyłącznie z myślą o technologii Virtual Reality, jest pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielamy się w rolę jednego z czterech członków załogi U.S.S. Aegis.

Gracze otrzymują do wyboru możliwość pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź pilotem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki jest kooperacja i wspólna eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

Więcej na temat Star Trek: Bridge Crew pisaliśmy w tym miejscu.

Link do PS Store


Statik (84,00 zł)

Logiczna gra szwedzkiego Tarsier Studios (twórcy LittleBigPlanet 3 oraz Tearaway Unfolded), w której trafiamy do tajemniczego ośrodka laboratoryjnego badającego możliwości ludzkiego mózgu.

„Wraz z Dr. Ingenem i jego uroczą asystentką Edith udaj się w podróż, której celem jest odkrywanie zawiłości ludzkiego umysłu. Każdy kolejny dzień rozpoczynasz z wyjątkową łamigłówką zamontowaną na dłoniach, a Twoim zadaniem jest rozwiązanie jej przy użyciu umysłu, wzroku i słuchu. W trybie VR trudno jest jednak zgadnąć, któremu ze zmysłów można zaufać…”

Link do PS Store


Farpoint (249,00 zł)

Farpoint to strzelanka, która zadebiutowała wraz z nowym kontrolerem PlayStation VR Aim. Jego zadaniem jest imitacja różnego rodzaju broni, dzięki czemu konsolowy gracz jest w stanie uzyskać jeszcze wyższy stopnień imersji, niż podczas rozgrywki przy pomocy PS Move lub gamepada.

Historia przedstawiona w Farpoint opowiada o losach podróżującego przez inne wymiary naukowca badającego anomalie Jowisza, którego celem jest powrót do własnej rzeczywistości. W drodze do domu musimy przemierzyć różne krainy i stawić opór zamieszkującym je niegościnnym tubylcom. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego jak i dwóch graczy.

Link do PS Store


VR Karts (169,00 zł)

„Wsiądź za kierownicę własnego spersonalizowanego gokarta i zmierz się z innymi graczami. Ścigaj się pośród zjawiskowych krajobrazów, zbieraj power-upy i korzystaj z broni, aby zdobyć przewagę nad rywalami. VR Karts to zabawna, rodzinna gra wyścigowa stworzona specjalnie z myślą o rzeczywistości wirtualnej.”

Link do PS Store


HeroCade (14,99 $))

Zestaw 9 gier wirtualnej rzeczywistości. Wszystkie tytuły zostały stworzone przez niewielkie i niezależne studia deweloperskie. Jedną z ciekawszych pozycji jest Dreadhalls – wysoko oceniany pierwszoosobowy horror Virtual Reality inspirowany gatunkiem roguelike, dostępny dotychczas wyłącznie dla użytkowników gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR.

Gracz budzi się w losowo generowanych lochach, a jego zadaniem jest znalezienie wyjścia i unikanie wszelkich mieszkających w nim stworzeń. Twórcy Dreadhalls ostrzegają, że gra jest intensywnym i przerażającym doświadczeniem, nie dla osób o słabym sercu.

W pakiecie znajdziemy także takie tytuły jak:

  • Sisters
  • Jurassic Survival
  • 405 Road Rage
  • Zombie Strike
  • PolyRunner VR
  • Alpha Turkey Hunt
  • Space Bit Attack
  • Gumi No Yumi

Link do PS Store


GNOG (63,00 zł)

Surrealistyczna, logiczna gra studia KO_OP.

Link do PS Store


Fated: The Silent Oath (42,00 zł)

„Pierwszoosobowa narracyjna gra przygodowa osadzona w mitycznym świecie wikingów. FATED: The Silent Oath opowiada historię odwagi i poświęcenia. Zwykły człowiek, ojciec i mąż, musi dokonać niemożliwego, aby uratować nie tylko swoją rodzinę, ale i cały świat przed zniszczeniem z rąk starożytnych gigantów.”

Link do PS Store


Korix (84,00 zł)

Strategia czasu rzeczywistego Korix to pierwsza gra na gogle PlayStation VR, którą uruchomimy z natywnym odświeżaniem 120Hz. Produkcja studia StellarVR jest mieszanką klasycznego RTS-a z elementami gier z gatunku tower defence.

Więcej na temat Korix pisaliśmy w tym miejscu.

Link do PS Store


I Expect You To Die (104,00 zł)

W grze wcielimy się w rolę szpiega posiadającego zdolność do przenoszenia obiektów siłą umysłu. Musimy wykorzystać dane nam możliwości, aby przetrwać niebezpieczne sytuacje, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Link do PS Store


Darknet (46,00 zł)

Darknet to gra strategiczno-logiczna, w której przyjmujesz rolę elitarnego hakera odzyskującego na zlecenie dane z najlepiej zabezpieczonej sieci na świecie. Podłączaj się do sieci, instaluj wirusy, wprowadzaj kody i przekopuj się przez zabezpieczenia cybernetyczne doświadczając zainspirowanej klasyczną, cyberpunkową wizją przyszłości.

Link do PS Store


Starblood Arena (169,00 zł)

Futurystyczna kosmiczna strzelanka autorstwa niezależnego studia WhiteMoon Dreams.

Link do PS Store


Polybius (71,00 zł)

Trance-shooter od Llamasoft, twórców Tempest 2000 oraz TxK.

Link do PS Store


Dick Wilde (63,00 zł)

Link do PS Store


Bandit Six: Combined Arms (54,00 zł)

Link do PS Store


VR Invaders (75,00 zł)

Link do PS Store


Symphony of the Machine (19,99 $)

Link do PS Store

Zobacz także: Nowości HTC Vive & Oculus Rift