Przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata wirtualnej rzeczywistości, które wydarzyły się w ciągu ostatniego tygodnia. W artykule przeczytasz m.in. o British Army rekrutującej przyszłych żołnierzy za pomocą gogli VR. Zapraszamy.

MotorSport Revolution

W zeszłym tygodniu w serwisie Steam miała miejsce premiera kolejnej gry wyścigowej z zaimplementowanym wsparciem dla gogli Oculus Rift. Po sim-racingowych Live for Speed i Assetto Corsa teraz przyszła pora na MotorSport Revolution – tytuł inspirowany klasycznymi arcadówkami. Grę można zakupić poprzez Steam za 14,99 € (do 22 stycznia – 15% taniej). Poniżej oficjalny trailer:

***

British Army wykorzystuje Oculus Rift do rekrutacji

Rozwiązania wirtualnej rzeczywistości są obecne już od dłuższego czasu na wyposażeniu wielu światowych armii  i używane w różnych systemach treningowych. Korzyści z zastosowania tej technologii są oczywiste i można dzięki nim stworzyć stosunkowo niedrogie i całkowicie bezpieczne środowisko szkoleniowe dla zwykłych żołnierzy, pilotów oraz innych specjalizacji wojskowych. Armia Brytyjska postanowiła pójść krok dalej i wykorzystać gogle Oculus Rift do celów rekrutacji. W zeszły weekend w Londynie można było wziąć udział w doświadczeniu VR i poczuć się jak prawdziwy żołnierz, biorąc udział w kilku różnych misjach wojskowych. Celem akcji było zachęcenie młodych Brytyjczyków do ochotniczego zasilenia szeregów British Army.

***

Toyota TeenDrive365 VR Experience

TeenDrive365 to rozpoczęta w 2013 roku inicjatywa Toyoty, mająca na celu zwiększenie wśród młodzieży świadomości bezpieczeństwa na drodze. W ramach programu firma stworzyła wykorzystujący gogle Oculus Rift symulator jazdy, którego celem jest uświadomienie kierowcy jakie konsekwencje może nieść chwilowa dekoncentracja w trakcie prowadzenie pojazdu. Kilka dni temu do sieci trafiły pierwsze materiały video ukazujące przebieg doświadczenia. Więcej o projekcie pisaliśmy w tym miejscu.

***

Ziemniak.tv testuje „A Night at the Roculus”

***

Nowości Oculus VR Share

oculus share beta pasek

Mobias – Jeden z poziomów mobilnej gry Return to Castlerama przeniesiony do środowiska wirtualnej rzeczywistości.

Foreign Nature – to video 360, które pozwoli na odbycie podróży przez środowisko zbudowane z fraktalnych struktur wyglądających jak obiekty stworzone przez obcą cywilizację.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

NBA i WWE, które planują udostępnianie materiałów sportowych dla gogli VR
wirtualnej diecie, która może zrewolucjonizować odżywianie XXI wieku
– szefie Oculusa i jego prognozach dotyczących cen gogli VR w przyszłości
– firmie Sixense, która ulepszyła swój bezprzewodowy kontroler STEM System
– oraz podsumowaliśmy targi elektroniki użytkowej CES 2015 w branży VR.