Zeszły tydzień upłynął pod znakiem gier dla wirtualnej rzeczywistości i takie też wydarzenia zdominowały najnowszy „Przegląd tygodnia”. Zapraszamy…

***

Park rozrywki VR na Google Cardboard

W sklepie Google Play pojawił się VR Theme Park – park rozrywki przeznaczony dla Google Cardboard i innych podobnych konstrukcji wykorzystujących smartfony z systemem Android. Aplikacja obecnie pozwala na 15 różnych „przejażdżek” i aktywności, spotykanych w prawdziwych tego typu miejscach, jednak autorzy zapowiadają przyszłe aktualizacje. Sterowanie odbywa się za pomocą gestów głowy, ale można to robić również przy pomocy kontrolerów bluetooth dla Androida. VR Theme Park Cardboard dostępny jest w tym miejscu w cenie 3,57 zł.

Tymczasem sukcesem zakończyła się zbiórka funduszy (zebrano ponad 25 tysięcy funtów) na projekt Atom Universe, czyli park rozrywki dla gogli Oculus Rift i Project Morpheus. Produkcja tworzona jest z myślą o trybie online i oprócz kolejek górskich zaoferuje różne mini-gierki, a także wyścigi gokartów i innych pojazdów oraz funkcje społecznościowe. Premiera już w sierpniu.

***

Jak będzie wyglądała przyszłość technologii gier wideo?

Redaktor serwisu tvgry.pl zastanawia się jak będzie wyglądało granie przyszłości i nie chodzi mu bynajmniej o technologie Virtual Reality, które już teraz powoli wkraczają do naszych domów. Zresztą zobaczcie sami…

***

VR Karts z wczesnym dostępem

Fani gokartów mogą w systemie Steam Early Access przedpremierowo zakupić grę VR Karts. Wczesna wersja oferuje wsparcie dla gogli Oculus Rift, tryb dla jednego gracza oraz cztery tory. Pełna wersja, która ma się pojawić pod koniec 2015 roku, oprócz większej ilości tras oraz dodania trybu multiplayer, będzie również nieco droższa niż tej chwili. Obecnie cena VR Karts wynosi 12,99 €.

***

GTA V na Oculus Rift

GTA 5 VR

W ubiegłym tygodniu miała miejsce wielka premiera GTA V na komputery PC. Uruchomienie gry na goglach Oculus Rift stało się możliwe dzięki szybkiej reakcji twórców sterownika vorpX. W wyniku tego w sieci pojawiło się wiele filmów prezentujących rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości. Oto kilka najciekawszych:

Oculus Rift DK2 + GTA 5 Online

Oculus Rift DK2 + Bieżnia Virtuix Omni

Oculus Rift DK2 + Kierownica Logitech G27 + kontroler Razer Hydra

***

Simpception?

Powstał mod do aplikacji Virtual Desktop, ułatwiającej obsługę pulpitu w wirtualnej rzeczywistości. Jeden z użytkowników programu wprowadził autorskie poprawki, dzięki którym możliwe stało się oglądanie animowanego serialu The Simpsons w… mieszkaniu Simpsonów. Co prawda na razie autor modyfikacji nie upublicznił plików i sposobu w jaki można tego dokonać, jednak jest szansa, że następna wersja Virtual Desktop zostanie zaktualizowana o nowy motyw. Przy okazji w sieci rozgorzała dyskusja na temat kolejnych podobnych projektów. Co powiecie na oglądanie serialu Star Trek na mostku USS Enterprise albo Przyjaciół w mieszkaniu Joeya i Chandlera? We need to go deeper…

***

Startuje Mobile VR Jam 2015

Mobile VR Jam 2015

Rozpoczął się konkurs dla twórców gier Mobile VR Jam 2015, organizowany przez współproducenta gogli Samsung Gear VR – firmę Oculus VR. Według jednego z organizatorów imprezy, dotychczas chęć uczestniczenia w konkursie złożyły 132 osoby. Dziś mija ostateczny termin zapisów. Nagrody, których łączna pula wynosi 1.000.000$, zostaną przyznane w dwóch kategoriach: najlepsza gra oraz najlepsze doświadczenie lub aplikacja. Więcej na temat Mobile VR Jam pisaliśmy w tym miejscu. Poniżej jedna z konkursowych prac.

***

Nowości Oculus VR Share

oculus share beta pasek

Shadows of Isolation

Wild Golf – Mini golf.

Neuron Safari

From Nothing – Podróż poprzez świat zbudowany z fraktali.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– możliwości uruchomienia GTA V na Oculus Rift;
– nowych grach online VR;
certyfikacji kartonowych gogli Cardboard;
– oraz o aplikacji Intugame VR, dzięki której możemy uruchomić gry z PC na mobilnych goglach VR.