Kolejny tydzień za nami. W najnowszym „Przeglądzie tygodnia”, podsumowującym najważniejsze wydarzenia w branży VR przeczytacie m.in. o planach YouTube dotyczących wsparcia dla 360-stopniowych filmów 3D Virtual Reality czy imponującym trailerze VR zaplanowanego na przyszły rok filmu Warcraft. Zapraszamy do lektury.

***

YouTube 3D 360º

Jakiś czas temu informowaliśmy o wprowadzeniu w serwisie YouTube możliwości wgrywania i oglądania filmów 360º, a także wsparciu dla kartonowych gogli VR Cardboard. Tymczasem w ubiegłym tygodniu przedstawiciele YT poinformowali na Twittrze o zbliżającym się wsparciu dla 360-stopniowych filmów 3D. Dotychczas w YouTube mogliśmy znaleźć zarówno filmy 3D jak i 360º, jednak nie jednocześnie.

Oznacza to, że już wkrótce możliwość uruchomienia tego typu materiałów otrzymają także posiadacze gogli Oculus Rift i innych. Obecnie w przypadku Oculusa możemy to zrobić w sposób nieoficjalny z wykorzystaniem aplikacji Virtual Desktop wyświetlającej pulpit monitora w wirtualnej rzeczywistości (o tym jak tego dokonać przeczytacie TUTAJ) lub jednego z polecanych przez nas odtwarzaczy filmów VR 360º.

***

Warcraft movie 360º VR

Pozostajemy w temacie sferycznych filmów VR. W związku z przyszłoroczną premierą filmu Warcraft, studio Legendary Pictures opublikowało imponujący, 360-stopniowy trailer, który daje możliwość przelotu na gryfie nad miastem Stormwind, stolicą i największym miastem ludzi popularnego MMORPG’owego uniwersum.

Jak podaje Filmweb„Warcraft (2016) to epicka opowieść fantasy oparta na popularnej grze wideo firmy Blizzard Entertainment – World of Warcraft. Akcja, pełna symboli, magii i mitologii, rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez ludzi jak również przedstawicieli orków, elfów i innych magicznych stworzeń. Fabuła filmu opowiada o wydarzeniach rozgrywających się na rok przed początkiem akcji gry i jest pokazana z punktu widzenia zarówno Przymierza jak i Hordy.”

***

F1 Monaco GP VR

Czy tak będzie wyglądać przyszłość domowych symulatorów wyścigowych?

***

Ruszyła rejestracja na Oculus Connect 2

Oculus Connect 2

Osoby zainteresowane uczestnictwem w drugiej edycji Oculus Connect – konferencji dedykowanej deweloperom tworzącym gry i oprogramowanie dla gogli Oculus Rift i Gear VR – mogą już wysyłać swoje zgłoszenia. Impreza organizowana przez Oculus VR odbędzie się w dniach 23-25 września 2015 w Hollywood. Tegoroczny Connect zostanie w dużej mierze poświęcony konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift, których premiera będzie mieć miejsce w pierwszym kwartale 2016 roku. Zapowiedziano już, że swoje ‚keynote’ poprowadzą m.in. Brendan Iribe, Michael Abrash oraz legendarny John Carmack.

Wstęp na trzydniową imprezę kosztuje obecnie 495 dolarów (695 dolarów po 25 sierpnia). Istnieje także ograniczona liczba wejściówek typu „Indie” i „Student”, które można nabyć w cenie 95 dolarów. Firma Oculus VR prowadzi selekcję uczestników, a decyzję o przyznaniu biletu podejmie po rozpatrzeniu wniosku rejestracyjnego. Zaplanowano sprzedaż około 1500 wejściówek.

***

WEARVR Top 10

Top 10 najpopularniejszych doświadczeń VR w serwisie WEARVR w ubiegłym tygodniu.

***

Nowości Riftcat

Riftcat2

Weightless – Symulatorowi nieważkości. Aplikacja przenosi gracza na pokład statku kosmicznego i pozwala na doświadczenie stanu braku grawitacji. Dzięki kontrolerowi Leap Motion użytkownik może wchodzić w interakcje z lewitującymi w powietrzu przedmiotami. Martin Schubert – autor symulatora – planuje w przyszłości wydać pełną wersję doświadczenia.

Yana Virtual Relaxation – Doświadczenie relaksacyjne, które zabierze Cię na własną, prywatną plażę.

TuxRacer VR

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– plotkach dotyczących gogli VR firmy Nokia;
– modyfikacji VR dla Flight Simulator X;
– kamerze 4K 360º VR wielkości piłki tenisowej – Sphericam 2;
– badaniach dotyczących wprowadzenia technologii VR do gabinetów dentystycznych;
– pierwszej w historii przemowie kandydata na prezydenta USA w Virtual Reality;
– a także o drugiej edycji konkursu Leap Motion 3D Jam.