Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń tygodnia w świecie „Virtual Reality”.

Pinć VR – gogle dla iPhone 6

W serwisie Indiegogo pojawiła się kampania gogli wirtualnej rzeczywistości o swojsko brzącej nazwie Pinć VR. Nie jest to jednak polski startup. Urządzenie będzie działać na podobnej zasadzie jak Samsung Gear VR czy Google Cardboard i zamieni telefon iPhone 6 w okulary VR. Twórcy urządzenia – firma Cordon Media – specjalizują się w projektowaniu interfejsów do zastosowań mobilnych i dotykowych. Wraz z goglami współpracować będzie stworzona przez nich darmowa aplikacja. W skład zestawu wejdą także tzw. „Pinchery”, czyli pierścienie zakładane na palce dłoni, które umożliwią wydawanie poleceń za pomocą gestów.

***

Richard Burns Rally + 3DOF Motion Simulator + OculusRift DK2…

… czyli co można zrobić z 10-letnim symulatorem rajdowym.

***

Film VR 360º „Blue Highway”

Na Kickstarterze trwa zbiórka pieniędzy mająca na celu zapewnienie funduszy na realizację filmu VR 360º – „Blue Highway”. Film ma opowiadać historię dwóch nieznajomych, którzy spotykają się w odizolowanym posterunku policji przy autostradzie. Są oni podejrzanymi w sprawie morderstwa. Reżyser David Marlett, który jest też autorem scenariusza, chce zarejestrować obraz całkowicie przy użyciu kamer 360 stopni. Widz będzie się czuł, jakby był na scenie razem z aktorami i sam będzie decydował o tym, w którą stronę patrzeć. Marlett nazywa to zjawisko „cinemersia” (od ang. cinema – kino i immersion – immersja).

***

Life of Rome Trailer

Brytyjskie Breakout Studio pracujące aktualnie nad grą MMO „Life of Rome” wypuściło trailer prezentujący rozgrywkę przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift DK2. O grze realizowanej od samego początku z myślą o okularach VR pisaliśmy jakiś czas temu. Zainteresowanych odsyłamy do tego miejsca.

***

Leap Motion 3D Jam

Kolejne interesujące projekty w konkursie organizowanym przez Leap Motion na najlepszą aplikację wykorzystującą kontroler do obsługi komputera za pomocą gestów.

Zwycięzców poznany 10 stycznia. Pula nagród wynosi około 75 tysięcy $.

***

Nowości Oculus VR Share

oculus share beta pasek

Na koniec kilka ciekawych gier i aplikacji jakie pojawiły się w zeszłym tygodniu w serwisie Oculus VR Share.

Valiant – Wieloosobowy symulator rycerskich pojedynków na kopie.

Motorbike – Pozycja dla fanów motocykli. 100 oryginalnych tras, 1000 dostępnych do ściągnięcia plus edytor. Możliwa rozgrywka online.

Combat Helicopter VR – Gra pozwala zasiąść za sterami nowoczesnego śmigłowca szturmowego.

VRChat – Aplikacja społecznościowa nagrodzona podczas rozdania nagród Virtual Reality Awards 2014, w kategorii najlepsza aplikacja oraz najlepsze doświadczenie VR.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– następcy Ultimate Battlefield 3 Simulator – bieżni 360º Omnideck 6
– firmie Microsoft, która pracuje nad własnymi technologiami VR
– promocjach Steam na gry VR (obniżki obowiązują do 2 grudnia)
– bezprzewodowym kontrolerze Sixense STEM System
– rozdaniu nagród dla najlepszych gier i aplikacji VR Virtual Reality Awards 2014
– osobistym „centrum dowodzenia” Anarchy Arcade
– oraz o Roller Coaster Simulator, który otrzymał wsparcie dla Oculus Rift DK2.