Firma Samsung opublikowała nową wersję VR-owej przeglądarki internetowej dla mobilnych gogli Gear VR. Aplikacja ‚Samsung Internet’ otrzymała wsparcie dla standardu WebVR 1.0 oraz kilka nowych możliwości.

Pod koniec ubiegłego roku w sklepie dla mobilnych gogli Samsung Gear VR zadebiutowała przeglądarka internetowa Samsung Internet. Za jej pomocą użytkownicy headsetu mogą przeglądać zasoby światowej sieci bezpośrednio w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja jest w stanie poradzić sobie zarówno z filmami w formacie 360-stopni/3D jak i video opartym na HTML5 (wyświetlanie w trybie kinowym).

Wprowadzanie tekstu w przeglądarce jest łatwe i intuicyjne dzięki funkcji rozpoznawania mowy oraz klawiaturze ekranowej. W trybie wpatrywania użytkownik może wybierać pozycje menu wzrokiem, bez poruszania palcami. Aplikacja może też importować zakładki z przeglądarki mobilnej Samsung Internet for Android oraz oferuje praktyczne funkcje, jak Quick Access (szybki dostęp), Bookmarks (zakładki) i Tab Manager (zarządzanie kartami), działające podobnie, jak w innych popularnych przeglądarkach.

Najnowsza aktualizacja VR-owej przeglądarki wprowadziła wsparcie dla standardu WebVR w wersji 1.0. Jedną z nowości jest funkcja Change Background, dzięki której możemy zmienić tło na dowolne zdjęcie 360º i wykorzystywać jej jako otoczenie w czasie przeglądania internetu. Co ciekawe sferyczną dekorację mogą ustawić niezależnie twórcy każdej witryny WWW. Przykładowo na stronie, na której prowadzona jest tekstowa relacja live z meczu piłki nożnej, deweloperzy mogą ustawić panoramę stadionu.

Ponadto wprowadzono File Explorer – eksplorator plików dla Gear VR. Przeglądarka ‚Samsung Internet’ dostępna jest bezpłatnie w sklepie Oculus Store.