W sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała kolejna gra na wyłączność – stworzona przez twórców serii „Ratchet & Clank” przygodowa bijatyka Feral Rites.

Feral Rites to trzecioosobowa gra VR produkcji studia Insomniac Games z gatunku „adventure brawler” będąca eksploracyjną bijatyką z otwartym światem inspirowaną „Ocarina of Time”. W trakcie rozgrywki wcielimy się w postać bohatera próbującego pomścić brutalną śmierć swojego ojca i ukochanego wodza wioski lokalnego plemienia zamieszkującego mistyczną wyspę. Jego misją będzie przeprawa przez dżunglę oraz ruiny świątyń, w trakcie której nastąpi stopniowa przemiana protagonisty w dziką bestię.

Specjalne zdolności możliwe do nabycia w trakcie wyprawy wykorzystamy w systemie walki porównywanym przez twórców Feral Rites do mechaniki znanej z gry „God of War”. Sterowanie w grze odbywa się przy pomocy dołączanego do zestawu z Oculusem gamepada Xbox One.

Dla studia Insomniac Games, które oprócz 11-częściowej serii „Ratchet & Clank” w swoim portfolio ma także „Sunset Overdrive” oraz serię „Resistance”, jest to druga gra przeznaczona wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości. W czerwcu wydana została dobrze przyjęta przygodówka Edge of Nowhere inspirowana prozą H.P. Lovecrafta, a jeszcze w tym roku zobaczymy The Unspoken, produkcję wspierającą dedykowane Riftowi kontrolery wirtualnej rzeczywistości Oculus Touch.

Feral Rites znajdziecie w Oculus Store w cenie 49,99 dolarów.