Zapowiedziano VR-ową grę przygodową Blade Runner: Revelations.

Narracyjna przygodowa gra wirtualnej rzeczywistości osadzona w filmowym uniwersum „Blade Runner” zadebiutuje wiosną na mobilnej platformie Google Daydream. Produkcja studia Seismic Games o nazwie Blade Runner: Revelations projektowana jest z myślą o systemie śledzenia w sześciu stopniach swobody, który znajdzie się w zapowiedzianych podczas targów CES 2018 samodzielnych goglach Lenovo Mirage Solo.

Akcja gry osadzona została w 2023 roku – cztery lata po wydarzeniach, które miały miejsce w filmie Blade Runner z 1982 roku. Wcielimy się niej w rolę doświadczonego łowcę androidów polującego na zbuntowane androidy zwane Replikantami.

Choć Blade Runner: Revelations uruchomimy także w mobilnych goglach Daydream View oferujących mniej zaawansowany system trackingu (3Dof), pełnych możliwości tytułu doświadczą wyłącznie użytkownicy headsetu Mirage Solo będącego pierwszym samodzielnym urządzeniem korzystającym z technologii śledzenia Google WorldSense (6DoF).

To nie pierwsza VR-owa produkcja opierająca się na marce Blade Runner. W ubiegłym roku do sklepu dla mobilnych gogli Samsung Gear VR trafiło bezpłatne doświadczenie Blade Runner 2049: Replicant Pursuit.