„Psychodeliczna, detektywistyczna opowieść, ulokowana w amerykańskich latach ’70…” Na Steamie wydana została wczesna wersja gry polskiego studia Red Limb pt. Rise of Insanity.

Niewielkie polskie studio Red Limb wydało swoją drugą grę wirtualnej rzeczywistości. Na Steamie pojawiła się wersja early access psychodelicznego horroru Rise of Insanity posiadająca wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive (gra działa także na monitorach).

Rise of Insanity to pierwszoosobowy horror, w którym gracz wciela się w postać doktora psychologii próbującego rozwiązać zagadkę zaginięcia swojej najbliższej rodziny. W tym samym czasie zmaga się z ciężkim przypadkiem swojego nowego pacjenta, na którym testuje swoje eksperymentalne metody leczenia.

„Psychodeliczna, detektywistyczna opowieść, ulokowana w amerykańskich latach ’70, zawierająca profesjonalne dialogi i realistyczną grafikę. Mroczna atmosfera niepewności ciągle otacza gracza, który eksplorując mnogie lokalizacje napotyka zagadki logiczne, czy eventy takie jak… latanie przez najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu. Pokonaj swój strach i dowiedz się co tak naprawdę przydarzyło się twojej rodzinie” – czytamy w opisie gry.

„Umysł człowieka jest nieskończoną inspiracją horroru, w każdym z nas tkwi mniejszy lub większy potwór. Mroczna stylistyka towarzyszyła nam już przy projektowaniu poprzedniego tytułu – The Purge Day. Jesteśmy fanami ciężkiego kina, więc stworzenie pełnowymiarowej, interaktywnej historii grozy było jedynie kwestią czasu. Największą trudność sprawiło nam projektowanie gry wspierającej dwie różne formy rozgrywki – wersje VR i klasyczną. Wirtualna rzeczywistość rządzi się swoimi prawami i ciągle jest w fazie rozwoju, dlatego nie istnieją uniwersalne rozwiązania, a standardy designerskie znane z gier PC najczęściej nie zdają egzaminu w VR. Równoległe przygotowywanie gry w obu technologiach kosztowało nas sporo czasu, ale uzyskaliśmy więcej niż zadowalające efekty, jak również wysoką jakość grafiki na obu platformach.” – Kylu, Red Limb Studio.

Rise of Insanity w wersji early access dostępny jest na platformie Steam w cenie 6,99€. Do 10 sierpnia grę kupimy z 10-procentowym rabatem.