Kolejna VR-owa gra twórców Until Dawn dostępna dla użytkowników gogli PSVR.

Zadebiutował psychologiczny horror The Inpatient – jedna z ciekawiej zapowiadających się gier dla gogli PlayStation VR. Produkcja studia Supermassive Games zabiera nas do mrocznego sanatorium/szpitala psychiatrycznego Blackwood Pines, w którym wcielamy się w jednego z jego pacjentów.

Fabuła gry przedstawia się następująco: „60 lat przed trzymającymi w napięciu wydarzeniami z Until Dawn — hitu na PS4 — budzisz się bez pamięci w dziwnym ośrodku medycznym. Musisz dowiedzieć się, dlaczego uwięziono Cię w Blackwood Pines Sanatorium, oraz odkryć mrożący krew w żyłach i kryjący się w cieniu spisek.”

Z okazji premiery gry jej twórcy opublikowali nowy zwiastun The Inpatient.

Tytuł nie zrobił niestety dobrego pierwszego wrażenia na recenzentach. W serwisie metacritic średnia ocena dziennikarzy wynosi w tej chwili 62/100 (na podstawie 33 recenzji). Nieco lepiej The Inpatient ocenili gracze (7,8/10).

Największe zastrzeżenia dotyczą warstwy fabularnej, która krótko mówiąc nie zachwyca. Wśród wad wymieniany jest również m.in. uciążliwy model sterowania oraz krótki czas rozgrywki, bowiem grę można ukończyć w około 3 godziny. Tytuł chwalony jest z kolei za przerażającą atmosferę jaką udało się zbudować jego twórcom, a także system rozpoznawania mowy, dzięki któremu zamiast wybierać odpowiedzi z dostępnej listy dialogów możemy wypowiedzieć je sami.

The Inpatient sprzedawany jest w sklepie PlayStation Store w cenie 169 złotych.