Psychonauts in the Rhombus of Ruin dostępny na Steam oraz w Oculus Store.

Nieco ponad rok po premierze wersji konsolowej zadebiutowała PC-owa edycja gry Psychonauts in the Rhombus of Ruin. Produkcja studia Double Fine dostępna jest od teraz także dla użytkowników gogli Oculus Rift i HTC Vive.

„Psychonauts VR” to logiczna psychologiczna przygodówka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby tworzona od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jej fabuła ulokowana została pomiędzy wydarzeniami z pierwszej części gry wydanej w 2005 roku a dopiero powstającym sequelem Psychonauts 2. Zadaniem gracza, który tak jak w pierwowzorze wciela się w postać Raza, jest wykorzystywanie telekinezy, pirokinezy i innych parapsychicznych mocy podczas wyprawy mającej na celu uratowanie Trumana Zannotto.

Gra sprzedawana jest na Steamie w cenie 71,99 zł (do 25 kwietnia – 57,59 zł), natomiast w Oculus Store wyceniona została na 20 dolarów (obecnie 16 dolarów). Wersję konsolową posiadającą wsparcie gogli PlayStation VR możemy kupić w PS Store za 79,00 zł (dla subskrybentów usługi PS Plus – 51,35 zł).