Zadebiutowało płatne DLC do Ready Player One: OASIS.

Na platformie Viveport pojawiło się płatne rozszerzenie do darmowego pakietu mini-gier wydanych w ramach aplikacji Ready Player One: OASIS. DLC o nazwie Elite Gunter Edition rozszerza istniejącą zawartość produkcji dostępnych wewnątrz Oasis o nowe poziomy i środowiska.

Player One: OASIS to według twórców Viveport „prawdopodobnie najczęściej pobierany tytuł” w historii platformy będącej oficjalnym cyfrowym sklepem dla gogli z serii HTC Vive. W skład powiązanej z filmem „Ready Player One” aplikacji wchodzą obecnie cztery gry stworzone przez różnych deweloperów:

  • Battle for the OASIS (Steel Wool Studios)
  • Gauntlet (Directive Games)
  • Smash (2 Bears Studio)
  • Fracture (2 Bears Studio)

DLC sprzedawane jest w cenie 20 dolarów, jednak mogą je pobrać bezpłatnie abonenci usługi Subskrypcja Viveport. Na tę chwilę Ready Player One: OASIS – Elite Gunter Edition posiada wsparcie wyłącznie dla gogli HTC Vive, niemniej w ramach kolejnej aktualizacji wprowadzona ma zostać obsługa Oculus Rift.

Akcja filmu, który wyświetlany był w polskich kinach od 6 kwietnia pod nazwą „Player One” (zobacz naszą recenzję) rozgrywa się w roku 2045 w Stanach Zjednoczonych podczas wielkiego kryzysu, jakiego dotąd nie znano. Wszechogarniająca bieda i głód sprawiają, że duża część ludzi ucieka od rzeczywistości spędzając czas w globalnym wirtualnym świecie o nazwie OASIS, symulującym wszystko czego potrzebuje pogrążone w kryzysie społeczeństwo.

Bezpłatna wersja aplikacji – Ready Player One: OASIS beta – dostępna jest również na platformie Steam, aczkolwiek bez możliwości zakupu DLC.