Nowy zwiastun filmu „Ready Player One”.

Opublikowano kolejny zwiastun filmu Stevena Spielberga „Ready Player One”, będącego ekranizacją bestsellerowej powieści sci-fi Ernesta Cline’a o tym samym tytule. Światowa premiera produkcji Warner Bros. Pictures, której fabuła obracać się będzie wokół technologii wirtualnej rzeczywistości, odbędzie się 29 marca 2018 roku.

Akcja „Ready Player One” rozgrywa się w roku 2045 w Stanach Zjednoczonych podczas wielkiego kryzysu, jakiego dotąd nie znano. Wszechogarniająca bieda i głód sprawiają, że duża część ludzi ucieka od rzeczywistości spędzając czas w globalnym wirtualnym świecie o nazwie OASIS, symulującym wszystko czego potrzebuje pogrążone w kryzysie społeczeństwo.

Bohaterem powieści jest osiemnastoletni Wade, który w OASIS spędza cały wolny czas. Twórca VR-owego świata, ekscentryczny multimiliarder Halliday, przygotował skomplikowane zagadki związane z grami, filmami i muzyką lat 80-tych. Ich rozwiązanie ma być sowicie wynagrodzone, dlatego też gdy Wade wpada na trop i rozwiązuje pierwszą z nich, jego życiu w prawdziwym świecie zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo.

Poniżej wspomniany nowy trailer „Ready Player One”, który otrzymał podtytuł „Come With Me”.