Grupa The Farm 51 poinformowała o zakończeniu prac nad Projektem Innotech, który prowadził we współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych i Polską Akademią Nauk. Innowacyjne osiągnięcia w ramach projektu badawczego stosowane są m.in. w VR-owej produkcji – Chernobyl VR Project – realizowanej przez zespół Reality 51.

„Mamy przyjemność ogłosić, że dobiegły końca prace nad Projektem Innotech, które prowadziliśmy współpracując z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych i Polską Akademią Nauk.” – napisano w komunikacie na stronie studia The Farm 51.

Inicjatywa „Innotech” skupiona jest na stworzeniu fotorealistycznego systemu animacji twarzy. Prace nad „metodami tworzenia cyfrowych postaci o najwyższej możliwej do uzyskania przy dzisiejszych technologiach jakości” trwały blisko dwa lata i już od jakiegoś czasu wykorzystywane są w produkcjach gliwickiego studia m.in. w grze Get Even i aplikacji Chernobyl VR Project.

Efekty prac i działań z zakresu R&D firma zaprezentowała na poniższym materiale filmowym.

Prace nad Projektem Innotech skoncentrowane były na badaniach i opracowaniu optymalnego wykorzystania animacji Motion capture, wykorzystaniu skanowania fotogrametrycznego jako bazy póz mimicznych, a także na skanowaniu i nagraniach żywego aktora w celu uzyskania jak najlepszego dopasowania modelu i animacji.

Po zakończeniu prac ekipa Reality 51 „rozpoczęła wdrażanie nowej usługi umożliwiającej wykonanie cyfrowej kopii dowolnej postaci ludzkiej z fotorealistyczną dokładnością i z uwzględnieniem nie tylko modelu, ale także animacji mimicznych i animacji całej sylwetki.”