Rękawica Hi5 VR firmy Noitom to kolejny produkt z kategorii Virtual Reality zaprezentowany podczas CES 2017.

Specjalizująca się w technologii motion-capture firma Noitom zaprezentowała podczas targów CES 2017 w Las Vegas rękawicę wirtualnej rzeczywistości Hi5. Urządzenie przeniesie do cyfrowego świata nie tylko ruchy naszych dłoni, lecz także poszczególnych palców.

Hi5 wykorzysta możliwości urządzenia o nazwie Vive Tracker należącego do ekosystemu SteamVR, które także po raz pierwszy pokazano podczas tej imprezy. Akcesorium dla gogli HTC Vive zostanie podłączone do każdej z rękawic w okolicy nadgarstka pozwalając w ten sposób systemowi trackingu Lighthouse na zlokalizowanie ich oraz śledzenie położenia dłoni użytkownika w przestrzeni 3D.

Jeżeli zaś chodzi o tracking pozycyjny poszczególnych palców, będzie to możliwe dzięki szeregowi mikroukładów elektromechanicznych (MEMS). Oszacują one pozycję każdego z nich i poprzez doczepiane akcesorium prześlą dane bezprzewodowo do komputera.

Podobnie jak Vive Tracker rękawica wyposażona zostanie we wbudowany akumulator, jednakże na razie wiemy jak wiele czasu spędzimy w wirtualnej rzeczywistości na jednym ładowaniu.

Rękawica Hi5 VR pojawi się w sprzedaży już wiosną, jednak nie powinniśmy spodziewać się jej przed zaplanowaną na drugi kwartał 2017 roku premierą Vive Trackera. Na razie nie ujawniono nawet przybliżonej ceny urządzenia.