Pixel Heaven 2017 już za nami. Zapraszamy do naszej relacji z tego niezwykłego wydarzenia, podczas którego jednym z bohaterów była wirtualna rzeczywistość.

W ubiegły weekend na terenie warszawskiej zajezdni MZA przy ulicy Włościańskiej odbyła się kolejna, piąta już edycja cieszącej się z roku na rok coraz większą popularnością retrogamingowej imprezy Pixel Heaven. Targi organizowane przez wydawcę miesięcznika PIXEL po raz kolejny przyciągnęły również twórców polskich (i nie tylko) gier wirtualnej rzeczywistości.

Wśród zagranicznych wystawców pojawili się producenci Sociable Soccer, gry inspirowanej popularną w latach 90-tych serią piłkarskich gier z cyklu Sensible Soccer. Na ich stoisku fani SWOS-a mogli przetestować Sociable Soccer VR – mobilną wersję gry dedykowaną goglom Samsung Gear VR. Choć oprawa graficzna wersji VR ich najnowszej produkcji pozostawia na razie wiele do życzenia, to muszę przyznać, że rozgrywka prowadzona z perspektywy kibica siedzącego na trybunach może się podobać.

Swoje stoisko na targach wystawili także m.in. weterani polskiej sceny VR – trójmiejska firma VR Visio, która zaprezentowała grę Drone Hunter VR w odświeżonej wersji mobilnej na Samsung Gear VR. Jak na retrogamingową imprezę przystało gogle zostały podpięte do klasycznego arcade’owego automatu do gier.

Nie zabrakło Hyper VR, studia należącego do producenta polskich notebooków Hyperbook. Na stoisku można było przedpremierowo zagrać w ich najnowsze produkcje: Hyper Arena VR oraz REGENESIS. Ponadto VR-owy horror Rise Of Insanity zaprezentowało Red Limb Studio, natomiast GamestormVR przywiózł ze sobą SteamHammerVR. Gogle wirtualnej rzeczywistości można było także założyć na głowę m.in. na stoisku warszawskiego salonu VR – InGame.

Pixel Heaven to oczywiście nie tylko Virtual Reality. W trakcie imprezy odwiedzający mieli okazje m.in. odświeżyć swoją wiedzę na temat historii gier komputerowych i zagrać w wiele klasycznych tytułów na oryginalnych sprzętach pamiętających początki rozwoju branży gamingowej. Organizatorzy zadbali również o interesujące prelekcje, a wisienką na torcie była wystawa konstrukcji z klocków Lego, której tematem przewodnim były… gry. Ponadto podczas imprezy wydany został specjalny numer legendarnego magazynu Top Secret.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z Pixel Heaven 2017.

Pixel Heaven 2017