Powstaje gra VR na bazie popularnego amerykańskiego serialu animowanego dla dorosłych „Rick and Morty”, który w założeniach miał być parodią filmu „Powrót do przyszłości”. Za pracę nad produkcją odpowiadają twórcy Job Simulator.

Studio Owlchemy Labs, które możecie kojarzyć z dobrze przyjętej gry wirtualnej rzeczywistości Job Simulator wyprodukuje kolejny tytuł na gogle VR, tym razem oparty na przygodach uzależnionego od alkoholu, ekscentrycznego naukowca Ricka Sancheza.

Rick oraz jego wnuk Morty są głównymi bohaterami popularnego szczególnie w Stanach Zjednoczonych serialu animowanego dla dorosłych „Rick and Morty”. Charakteryzująca się czarnym humorem produkcja opowiadająca historie podróży po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach tworzona jest przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona. Pierwszy z nich już rok temu zapowiadał wydanie kilku VR-owych tytułów dla wirtualnej rzeczywistości.

Na razie o samej grze nie wiadomo zbyt wiele, ale poniżej możecie obejrzeć krótką zapowiedź „Rick and Morty: Virtual Rick-ality”. Jak można zauważyć, produkcja bazować będzie na tej samej technologii, która została wykorzystana do stworzenia „symulatora pracy”.

W tej chwili gra zapowiadana jest wyłącznie na gogle HTC Vive.