Ridley Scott otworzył studio filmowe poświęcone produkcji imersyjnych filmów VR/AR/MR.

Ridley Scott, jeden z najbardziej utytułowanych reżyserów w historii kinematografii, rozszerzył działalność swojego studia filmowego RSA (Ridley Scott Associates) o nowy oddział poświęcony produkcji filmów wirtualnej (VR), rozszerzonej (AR) i mieszanej(MR) rzeczywistości.

Twórca takich kinowych hitów jak „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Łowca androidów” czy „Gladiator” już dwa lata temu przejawiał zainteresowanie imersyjnymi technologiami, co jak dotychczas przełożyło się na powstanie The Martian VR Experience – produkcji na bazie innego filmu Scotta – „Marsjanin”.

„Musisz tego spróbować. Musisz, byłbyś głupi gdybyś tego nie zrobił.” – odpowiedział Ridley zapytany wówczas czy rozważa wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w filmie.

Pierwszym oficjalnym projektem nowego studia RSA VR będzie przeznaczone na gogle wirtualnej rzeczywistości doświadczenie bazujące na filmie „Alien: Covenant” (pol. „Obcy: Przymierze”). W tym momencie nie znamy jeszcze szczegółów na temat VR-owego Aliena, jednakże z materiałów prasowych udostępnionych jakiś czas temu przez jego twórców dowiadujemy się, że uczestnicy doświadczenia „odkryją prawdziwe znaczenie strachu” oraz odbędą „intensywną podróż w głąb uniwersum Obcego”, w którym „każda decyzja może stanowić różnicę między życiem a śmiercią”.

Alien: Isolation

Alien: Covenant VR ukaże się okolicach majowej premiery filmu ze wsparciem dla najpopularniejszych gogli Virtual Reality.

W dalszej kolejności na realizację czeka odcinkowy film dokumentalny od Michaela Mullera, fotografa specjalizującego się w zdjęciach do plakatów filmowych (m.in. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Deadpool, Sherlock. Data jego premiery nie została jeszcze ujawniona.