Oculus Rift wkrótce bez pełnego wsparcia dla systemów Windows 7 i 8.1.

Użytkownicy gogli Oculus Rift, którzy korzystają z systemów operacyjnych Windows 7 i Windows 8.1 będą musieli przesiąść się na Windows 10, aby korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia. Stanie się to po wydaniu nowej wersji oprogramowania znanej jako Rift Core 2.0, która od jakiegoś czasu dostępna jest w wersji beta.

Na blogu Oculusa czytamy, iż osoby posiadające wspomniane wersje Windowsa nadal będą mogły używać Rifta, niemniej „mogą nie mieć możliwości korzystania z wielu nowych oraz przyszłych funkcji i aplikacji. Firma zachęca wszystkich, którzy nie korzystają jeszcze z systemu Windows 10 do aktualizacji, „aby uniknąć przegapienia tego, co będzie dalej”.

Według danych ujawnionych we wpisie aż 95% „najbardziej aktywnych użytkowników Rifta” posiada komputer z systemem Windows 10.

Jedną z funkcji niedziałających na starszych Windowsach jest Oculus Desktop – wbudowany widget wyświetlający aktualny obraz z pulpitu na wirtualnym monitorze, którym możemy sterować i korzystać jak z prawdziwego monitora, w tym uruchamiać nie-VR-owe gry oraz oglądać filmy 2D. Brak „dziesiątki” nie pozwala również na wyświetlenie Dasha (uniwersalne menu Oculus Home) jako nakładki na inne oprogramowanie.