Na kanale PlayStation Access opublikowany został materiał przedstawiający 15 minut rozgrywki z pierwszoosobowej eksploracyjnej przygodówki w klimatach sci-fi od Crytek – Robinson: The Journey. Gra zostanie wydana na wyłączność dla gogli PlayStation VR.

W grze wcielimy się w skórę kosmicznego rozbitka, który wylądował na planecie zamieszkanej przez różnego rodzaju prehistoryczne stworzenia. Nasza postać nie będzie podróżować jednak sama. Na poniższym 15-miutowym materiale przedstawiającym właściwą rozgrywkę możemy zobaczyć unoszącego się w powietrzu robota, towarzyszącego głównemu bohaterowi.

Niemieckie studio Crytek, znane głównie z wysokiej jakość efektów wizualnych nie zamierza ograniczyć rozgrywki jedynie do eksploracji świata pełnego dinozaurów. Twórcy tytułów takich jak Crysis i Far Cry zapowiadają grę w stylu survival z mocnym akcentem na wciągającą fabułę.

Fragmenty z rozgrywki w Robinson: The Journey pokazano po raz pierwszy podczas ubiegłotygodniowych targów gier E3.

Ujawniono wówczas także nowy zwiastun produkcji. Film przedstawia kilka scen z perspektywy gracza, od których zaczynają się wydarzenia w Robinson: The Journey. Główny bohater trafia na tajemniczą planetę pozasłoneczną po awaryjnym lądowaniu statku kosmicznego. W momencie, w którym otwierają się drzwi rozbitego statku, oczom graczy ukazuje się urzekający, nowy świat – na niebie widać deszcz meteorytów, a po planecie spacerują dinozaury.

Robinson: The Journey będzie exclusivem gogli PlayStation VR. Premiera odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.