PlayStation VR stracił wyłączność na grę Robinson: The Journey. Tytuł zadebiutował ze wsparciem dla gogli Oculus Rift, lecz niestety bez obsługi kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała druga VR-owa gra studia Crytek – Robinson: The Journey. To jedna z najbardziej zaawansowanych graficznie gier przeznaczonych na gogle wirtualnej rzeczywistości. Luźno nawiązująca do „Robinsona Crusoe” przygodówka powstała bowiem w oparciu o najnowszy silnik CRYENGINE V.

Wbrew oczekiwaniom graczy, produkcja dostępna dotychczas wyłączenie na platformie PlayStation VR, wraz z premierą w sklepie Oculus Store nie otrzymała wsparcia dla kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Aby ukończyć grę wystarczy posiadać gamepada dołączanego do każdego zestawu z Riftem. Podobnie sprawa wygląda w wersji dla PSVR, która nie obsługuje kontrolerów Move.

„Robinson: The Journey wykorzystuje możliwości technologii VR, aby przenieść nas do zachwycającego, fantastycznego świata, pełnego przygód, tajemnic i dinozaurów. Gracze wcielą się w młodego chłopca, Robina, którego statek rozbił się na powierzchni nieodkrytej dotąd planety Tyson III. Ich zaradność zostanie wystawiona na próbę, kiedy w towarzystwie robota HIGSa oraz młodego tyranozaura Laiki, wyruszą na poszukiwanie ocalałych członków załogi zakończonej tragicznie wyprawy kosmicznej. Dzięki Oculus Rift gracze poczują, jakby rzeczywiście znaleźli się w zupełnie innym, tętniącym życiem świecie” – czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy od producenta gry.

„Robinson VR” w wersji dla PlayStation VR wśród recenzentów i graczy zebrał w większości pozytywne opinie (odpowiednio 64/100 i 7/10 na metacritic). Zwrócili oni uwagę m.in. na szczegółowo zaprojektowany świat, wysoki stopień imersji oraz ciekawie poprowadzoną narrację. Po stronie wad zgłaszane są problemy ze sterowaniem oraz dość krótki czas, który zajmie nam ukończenie gry (około 4 godziny).

Robinson: The Journey w wersji dla gogli Oculus Rift zakupimy w Oculus Store w cenie 39,99 dolarów.

Poniżej możecie obejrzeć 15-minutowy zapis z rozgrywki na Oculusie.