W trakcie ceremonii rozdania nagród The Game Awards 2015 założyciel firmy Oculus VR, Palmer Luckey, zapowiedział reedycję gry muzycznej Rock Band na gogle Oculus Rift.

Rock Band VR to wspólne dzieło Oculus Studios (dział Oculus VR oddelegowany do produkcji gier na Rifta) i studia Harmonix znanego wcześniej również z innych muzycznych serii takich jak Guitar Hero czy Dance Central. Gra powstaje od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości, a jej premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Pierwsza wersja Rock Band została wydana w 2007 roku jako wieloosobowy symulator zespołu rockowego przeznaczony dla od 1 do 4 osób. Wraz z grą wypuszczono specjalne kontrolery przypominające perkusję oraz gitary: elektryczną i basową, a także mikrofon pozwalający graczom odtworzyć ścieżkę wokalną.

Palmer Luckey zapowiadając grę powiedział, że Rock Band VR pozwoli wystąpić na wirtualnej scenie i poczuć emocje wywołane przez wiwatujący tłum fanów.

Rock Band VR zostanie wydany wyłącznie na gogle Oculus Rift. Na razie nie wiadomo w jaki sposób obywać się będzie rozgrywka od strony technicznej i co na pewno ciekawi fanów serii, czy gracze którzy już zainwestowali w instrumenty Rock Band będą musieli kupić nowy sprzęt zgodny z Rock Band VR.

Na marginesie warto wspomnieć, że grą roku The Game Awards 2015 została nasza rodzima produkcja Wiedźmin 3. Gra co prawda nie posiada natywnego wsparcia dla gogli Virtual Reality jednak tryb VR można uzyskać na Oculusie dzięki płatnemu sterownikowi vorpX. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się w tym miejscu.