Pojawił się zwiastun Mixed Reality muzycznej gry Rock Band VR, która na początku przyszłego roku zadebiutuje ekskluzywnie w sklepie dla gogli Oculus Rift.

Rock Band VR to wspólne dzieło Oculus Studios (dział Oculus VR oddelegowany do produkcji gier na Rifta) i studia Harmonix znanego wcześniej również z innych muzycznych serii takich jak Guitar Hero czy Dance Central. Gra powstaje od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości, a jej premiera odbędzie się na początku przyszłego roku.

Pierwsza wersja Rock Band została wydana w 2007 roku jako wieloosobowy symulator zespołu rockowego przeznaczony dla od 1 do 4 osób. Wraz z grą wypuszczono specjalne kontrolery przypominające perkusję oraz gitary: elektryczną i basową, a także mikrofon pozwalający graczom odtworzyć ścieżkę wokalną. Tym razem do czynienia będziemy mieli jedynie z gitarą.

Rock Band VR wykorzysta kontrolery ruchowe dla gogli Oculus Rift, które niedawno zadebiutowały na rynku konsumenckim. Jeden z nich, dzięki specjalnej przystawce dołączanej do każdego zestawu Oculus Touch, będziemy mogli założyć na plastikową gitarę. Uzyskamy w ten sposób pełne śledzenie muzycznego kontrolera i ujrzymy go w wirtualnej rzeczywistości. Twórcy gry opublikowali właśnie nowy zwiastun, tym razem zrealizowany w technice Mixed Reality, dzięki czemu możemy lepiej wyobrazić sobie jak tego typu rozgrywka będzie wyglądać.

Gra będzie „exclusivem” gogli Oculus Rift. W tej chwili nie znamy ceny, ani dokładnej daty premiery Rock Band VR. Wiemy jedynie, że zadebiutuje na początku 2017 roku i w wersji podstawowej otrzymamy dostęp do około 50-75 piosenek.