Zbliża się premiera VR-owego RTS-a Brass Tactics. Gra wydana zostanie także w bezpłatnej, okrojonej wersji.

Studio Hidden Path poinformowało, iż tworzona przez nich gra Brass Tactics otrzyma bezpłatną wersję o nazwie Brass Tactics Arena. Jeden z nielicznych przedstawicieli gatunku VR-owych strategii czasu rzeczywistego (RTS VR) zadebiutuje 22 lutego ze wsparciem dla gogli Oculus Rift.

Twórcy RTS-a przygotowują dwa tryby, w których będziemy prowadzić rozgrywkę – kooperacyjny oraz PvP. Ta odbywać się będzie na wielkim wirtualnym stole, na który gracze spoglądać będą z góry. Wszelkie polecenia, a także wznoszenie militarnych konstrukcji wykonamy za pomocą kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

W wersji Brass Tactics Arena będziemy mogli rozegrać dowolną liczbę pojedynków online, a także meczy w trybie single-player wyłącznie na jednej z dostępnych w grze map. Ograniczona zostanie także ilość jednostek. Pełna wersja gry Brass Tactics zawierać będzie m.in. ponad 20 map oraz sześciogodzinną kampanię dla jednego gracza.

Brass Tactics dostępny jest już w przedsprzedaży w sklepie Oculus Store w promocyjnej cenie 25 dolarów. W dniu premiery wzrośnie ona do 30 dolarów. Wersja bezpłatna dostępna będzie już od 15 lutego, dla każdego kto zarejestruje się w tym miejscu.