Zbliża się premiera kolejnych dwóch gier na wyłączność gogli Oculus Rift.

Na 19 października zapowiedziana została data premiery kolejnej gry na wyłączność gogli Oculus Rift – Brass Tactics. Produkcja studia Hidden Path Entertainment (Counter-Strike: Global Offensive, Age of Empires II HD) będzie jednym z nielicznych przedstawicieli VR-owych strategi czasu rzeczywistego.

Twórcy RTS-a przygotowują dwa tryby, w których będziemy prowadzić rozgrywkę – kooperacyjny oraz PvP. Ta odbywać się będzie na wielkim wirtualnym stole, na który gracze spoglądać będą z góry. Wszelkie polecenia, a także wznoszenie militarnych konstrukcji wykonamy za pomocą kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Brass Tactics dostępny jest już w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 25 dolarów. W dniu premiery wzrośnie ona do 30 dolarów.

Zbliża się także premiera gry From Other Suns. Będzie w nią można zagrać bezpłatnie w dniach od 29 września do 1 października w ramach otwartych beta-testów.

From Other Suns to inspirowany grą „FTL: Faster Than Light” z 2012 roku czteroosobowy kooperacyjny shooter w klimatach sci-fi. Dzieło studia Gunfire Games (twórcy m.in. chwalonego Chronos VR) pozwoli graczom objąć dowodzenie na załogą statku kosmicznego uwięzionego przez bezlitosnych piratów po drugiej stronie tunelu czasoprzestrzennego.

Według wcześniejszych informacji premiera gry From Other Suns odbędzie się jesienią.