Poznaliśmy pierwszą grę na gogle PlayStation VR, którą uruchomimy z natywnym odświeżaniem 120Hz. Będzie nią strategia czasu rzeczywistego – Korix.

Gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR mogą działać w trzech trybach odświeżania obrazu: 60 Hz, 90 Hz i 120 Hz. Ten ostatni jest możliwy jak na razie wyłącznie teoretycznie, ponieważ nie pojawiła się jak dotąd żadna gra działająca w tej częstotliwości. Zapowiedziano jednak już pierwszą z nich, którą będzie produkcja z gatunku RTS (real-time strategy) o nazwie Korix. Uruchomimy ją w tym trybie zarówno na konsoli PS4 jak i PS4 Pro.

Większość aplikacji przeznaczonych na PSVR działa z częstotliwością 60 Hz, która jest podwajana dzięki technice zwanej „asynchronous reprojection”. Oczywiście powodem, dla którego Korix nie będzie musiał tego robić jest minimalistyczna oprawa graficzna.

Produkcja studia StellarVR jest mieszanką klasycznej strategii czasu rzeczywistego z elementami gier z gatunku tower defence. Sterowanie w Korix odbywać się będzie przy użyciu kontrolerów PlayStation Move, aczkolwiek nie będą one wymagane do prowadzenia rozgrywki.

Tytuł powinien zadebiutować PS Store w ciągu najbliższych kilku tygodni.