Oculus Research
Oculus Research

Oculus dąży do zmniejszenia barier wejścia na rynek VR dla małych zespołów deweloperskich. Firma będzie pomagać niewielkim, niezależnym firmom zajmującym się tworzeniem aplikacji wirtualnej rzeczywistości.

Oculus Start to nowy program skierowany do niezależnych deweloperów, którzy z uwagi na ograniczone fundusze nie są w stanie konkurować z czołowymi w branży VR studiami. Producent gogli Oculus Rift oferuje pomoc w zakresie sprzętu, oprogramowania, a także wsparcie merytoryczne udzielane przez ekspertów.

Warunkiem uczestnictwa w Oculus Start jest stworzenie przynajmniej jednej VR-owej gry lub aplikacji, która wydana została w Oculus Store lub na innej platformie sklepowej. Nie mogła ona jednak zostać wcześniej dofinansowana w ramach podobnych programów lub zbiórek crowdfundingowych kwotą wyższą niż 10 tysięcy dolarów.

Jeżeli wytyczne zostaną spełnione twórcy Rifta zapewnią dostęp do „narzędzi i usług, wsparcie, szkolenia i możliwość bezpośredniego kontaktu z zespołem Oculus w zakresie doradztwa technicznego i zawodowego (benefity)”. Firma chce w ten sposób „odciążyć programistów, aby mogli skupić się na tym, co naprawdę ważne – tworzeniu niesamowitych aplikacji VR”.

Aby wyrazić chęć dołączenia do programu należy wypełnić dostępny w tym miejscu formularz.