Bezprzewodowe HTC Vive coraz bliżej.

Do przedsprzedaży trafiła przystawka zamieniająca gogle HTC Vive w urządzenie bezprzewodowe. Akcesorium o nazwie TPCast można zamawiać na terytorium 16 europejskich państw, w tym Polski.

Według producentów podłączana do headsetu przystawka zapewni komfortową pracę w warunkach nieodbiegających od standardu wyznaczonego przez twórców HTC Vive. Mowa tu oczywiście o opóźnieniach w przesyle obrazu, które nie powinny mieć miejsca z uwagi na wykorzystanie przełomowej technologii komunikacji bezprzewodowej 60 GHz. Według producentów opóźnienie wyniesie około 2ms i nie przekroczy zalecanego dla VR progu 20ms.

Urządzenie wyposażono w baterię pozwalającą na 5 godziny pracy.

Dystrybucją przystawki w Polsce zajmuje się sklep alternate.pl, który wycenia TPCast na 1679 złotych. Realizacja pierwszych zamówień planowana jest na październik.

Przystawka powstała w ramach programu akceleracyjnego Vive X, wspomagającego startupy tworzące akcesoria dla HTC Vive, dlatego też z tego rozwiązania, przynajmniej na początku, skorzystają jedynie użytkownicy gogli produkowanych przez HTC. Niemniej jednak podobne systemy projektowane są m.in. dla gogli Oculus Rift przez firmy Scalable Graphics (KwikVR), Nitero, Rivvr, Immersive Robotics (IMR) oraz Quark VR.

 • Bahus

  Trochę przesadzają z tym noszeniem wszystkiego na głowie. Spokojnie wystarczyłby moduł i bateria mocowane do paska. Wygodniejsze to a i kabel po plecach nie powinien nikomu przeszkadzać. Kolejną sprawą poza wagą jest zbędne podgrzewanie palnika bo nie wierzę że urządzenie będzie zimne…

  • Mario M

   Ponoć jest świetnie wyważone i nie czuć wagi. Ale masz rację że kabelek puszczony na plecach do pasa z bateriami większej pojemności byłby lepszym rozwiązaniem.

  • Piotrek

   Jest świetnie wyważony i praktycznie po kilku chwilach o nim zapominasz. Wcale bardzo się nie grzeje. Przy użyciu ViveNchill nie będzie żadnego problemu. Extra bateria z dłuższym czasem działania można przypiąć przy pasku. Świetna zabawa w trybie room-scale (jak wiadomo HTC Vive ma najlepszy room-scale na rynku). Testowałem wersję developerską.

  • Arek A

   zależy która część urządzenia nadaje sygnał. Anteny się nie grzeją.

  • AdireQ

   Odbiornik musi być na głowie bo transmisja na falach 60GHz działa tylko gdy odbiornik widzi nadajnik. Gdyby odbiornik był na pasku to byś go zasłaniał. Dodatkowo przy 60GHz elementy aktywne muszą być blisko anteny żeby sygnał nie był tłumiony i to one powodują nagrzewanie się urządzenia. Wszystko wciśnięto do puszki zakładaną na głowę. Baterie trzyma się w kieszeni albo przy pasku.

 • Hary0n

  Fajne ale… Niestety nie potrzebuje bo mam za mało miejsca. Haha. Dlatego na 2×1.5 z moim Oculusem nie mam problemów z kablem.