Bezprzewodowe HTC Vive coraz bliżej.

Do przedsprzedaży trafiła przystawka zamieniająca gogle HTC Vive w urządzenie bezprzewodowe. Akcesorium o nazwie TPCast można zamawiać na terytorium 16 europejskich państw, w tym Polski.

Według producentów podłączana do headsetu przystawka zapewni komfortową pracę w warunkach nieodbiegających od standardu wyznaczonego przez twórców HTC Vive. Mowa tu oczywiście o opóźnieniach w przesyle obrazu, które nie powinny mieć miejsca z uwagi na wykorzystanie przełomowej technologii komunikacji bezprzewodowej 60 GHz. Według producentów opóźnienie wyniesie około 2ms i nie przekroczy zalecanego dla VR progu 20ms.

Urządzenie wyposażono w baterię pozwalającą na 5 godziny pracy.

Dystrybucją przystawki w Polsce zajmuje się sklep alternate.pl, który wycenia TPCast na 1679 złotych. Realizacja pierwszych zamówień planowana jest na październik.

Przystawka powstała w ramach programu akceleracyjnego Vive X, wspomagającego startupy tworzące akcesoria dla HTC Vive, dlatego też z tego rozwiązania, przynajmniej na początku, skorzystają jedynie użytkownicy gogli produkowanych przez HTC. Niemniej jednak podobne systemy projektowane są m.in. dla gogli Oculus Rift przez firmy Scalable Graphics (KwikVR), Nitero, Rivvr, Immersive Robotics (IMR) oraz Quark VR.