Gogle Pimax 8K wchodzą w fazę masowej produkcji.

Wygląda na to, że już wkrótce powinna ruszyć wysyłka pierwszych egzemplarzy gogli wirtualnej rzeczywistości Pimax 8K. Chiński producent urządzenia poinformował właśnie o tym, iż headset trafił do masowej produkcji.

„Przeszkody, które uniemożliwiają nam masową produkcję, zostały wyeliminowane w zeszłym tygodniu, więc cały projekt może teraz ruszyć z pełną prędkością w kierunku realizacji zamówień z Kickstartera” czytamy w najnowszym wpisie skierowanym do osób, które wsparły projekt headsetu podczas zbiórki crowdfundingowej. Według Pimaxa przedprodukcyjna wersja gogli „8K” (znana jako M1), która została wysłana do dziewięciu zaufanych beta-testerów dała firmie „wiele cennych informacji zwrotnych”, a także pomogła „rozwiązać problemy związane z ogólnym doświadczeniem użytkownika”.

Pimax 8K to w tej chwili najbardziej wyczekiwany model gogli wirtualnej rzeczywistości. Ich twórcom w ubiegłym roku udało się uzbierać na Kickstarterze kwotę przekraczającą 4,2 miliona dolarów, bijąc tym samym rekord w kategorii projektów VR ustanowiony 5 lat wcześniej przez pierwszą deweloperską wersję gogli Oculus Rift (DK1).

Sukces chińskiej firmy wynika z wyjątkowo wysokich parametrów headsetu znacząco odbiegających od podobnych urządzeń dostępnych obecnie w sprzedaży. Pimax 8K może pochwalić się podwójnym ekranem CLPL (LED) o rozdzielczości 3840×2160 oraz soczewkami pozwalającymi na oglądanie wirtualnej rzeczywistości w 200 stopniach (planowana jest także wersja z FOV wynoszącym 170º). Dla porównania konsumenckie wersje gogli Oculus Rift oraz HTC Vive posiadają wyświetlacze o rozdzielczości 2x 1080×1200, przy czym ich zasięg pola widzenia wynosi jednie ok. 110º.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy konsumencka wersja gogli Pimax 8K trafi do publicznej sprzedaży.