Można już zamawiać bezprzewodowy adapter VIVE Wireless dla gogli HTC Vive.

Firma HTC uruchomiła przedsprzedaż bezprzewodowego adaptera pozwalającego pozbyć się okablowania łączącego gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive z komputerem. Urządzenie wycenione zostało na 345 euro (wersja współpracująca z modelem HTC Vive) oraz 420 euro (HTC Vive Pro). Akcesorium oficjalnie zadebiutuje 24 września.

Adapter VIVE Wireless będzie pierwszym tego typu rozwiązaniem dedykowanym obu konsumenckim modelom Vive, zarówno HTC Vive, jak i HTC Vive Pro. Wyprofilowana w kształcie litery „T” przystawka pracuje w paśmie 60GHz z wykorzystaniem dostarczonej przez firmę Intel bezprzewodowej technologii WiGig.

Jeżeli chodzi o czas pracy baterii znajdującej się w zestawie z adapterem wyniesie on od dwóch do trzech godzin, a pełne naładowanie zajmie około godziny. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone prawdopodobnie czas ten będzie można wydłużyć przy pomocy powerbanka. Dostępne od jakiegoś czasu w sprzedaży podobne rozwiązanie opracowane przez firmę TPCast wyposażono w akumulator pozwalający na około 5 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Na tej samej przestrzeni będzie można korzystać bez zakłóceń z trzech bezprzewodowych adapterów.