Można już zamawiać nowe gogle od Pimaxa.

Chińska firma Pimax uruchomiła przedsprzedaż cieszących się dużym zainteresowaniem gogli wirtualnej rzeczywistości Pimax 8K oraz Pimax 5K Plus, a także wersji biznesowej 5K Plus. Urządzenia wycenione one zostały odpowiednio na 900$, 700$ i 1000$. Ceny dotyczą wyłącznie samych headsetów, bowiem firma planuje wypuścić własne kontrolery i stacje bazowe dopiero w 2019 roku. Oferta jest więc przeznaczona dla osób posiadających zestawy HTC Vive, których to akcesoria są kompatybilne goglami Pimaxa.

Pimax 8K to w tej chwili najbardziej wyczekiwany model gogli wirtualnej rzeczywistości. Ich twórcom w ubiegłym roku udało się uzbierać na Kickstarterze kwotę przekraczającą 4,2 miliona dolarów, bijąc tym samym rekord w kategorii projektów VR ustanowiony 5 lat wcześniej przez pierwszą deweloperską wersję gogli Oculus Rift (DK1).

Sukces chińskiej firmy wynika z wyjątkowo wysokich parametrów headsetu znacząco odbiegających od podobnych urządzeń dostępnych obecnie w sprzedaży. Pimax 8K może pochwalić się podwójnym ekranem CLPL (LED) o rozdzielczości 3840×2160 / 80 Hz oraz soczewkami pozwalającymi na oglądanie wirtualnej rzeczywistości w 200 stopniach. Dla porównania konsumenckie wersje gogli Oculus Rift oraz HTC Vive posiadają wyświetlacze o rozdzielczości 2x 1080×1200, przy czym ich zasięg pola widzenia wynosi jednie ok. 110º.

Model Pimax 5K Plus w porównaniu do wersji 8K wyposażono w podwójne wyświetlacze o rozdzielczości 2560×1440, które odświeżają obraz w 90 Hz.

Wysyłka przedpremierowych zamówień rozpocznie się prawdopodobnie dopiero na początku przyszłego roku, ponieważ w pierwszej kolejności realizowane będą zamówienia złożone na Kickstarterze.