Na stronie steamcommunity.com pojawił się formularz rejestracyjny, który powinni wypełnić deweloperzy zainteresowani otrzymywaniem gogli HTC Re Vive. Twórcy urządzenia – firma Valve – nie zdecydowali się na sprzedaż „dev-kitów” wszystkich chętnym, tak jak ma to miejsce w przypadku deweloperskiej wersji Oculus Rift. Zamiast tego oczekują deklaracji dotyczących tworzonego projektu dla wirtualnej rzeczywistości, planowanej daty wydania oraz liczebności zespołu, które należy umieścić w zgłoszeniu. Studia, które przejdą selekcję otrzymają gogle HTC Vive Developer Edition za darmo.

HTC Vive tworzone jest przez tajwańskiego producenta telefonów komórkowych HTC we współpracy z Valve – właścicielami platformy dystrybucji cyfrowej gier Steam. Gogle zaprojektowano do pracy z częstotliwością 90Hz i umożliwiają śledzenie pozycyjne użytkownika za pomocą systemu Lighthouse składającego się z tzw. „stacji bazowych”. HTC Vive wyposażone zostały w dwa ekrany o rozdzielczości 1200 x 1080. Zapowiedziano również bezprzewodowe kontrolery VR pozwalające na interakcję z wirtualnym otoczeniem. Twórcy urządzenia dostarczą swój produkt wybranym deweloperom za darmo, zachęcając ich w ten sposób do wsparcia ich własnej platformy Virtual Reality – Steam VR. Należy spodziewać się, iż nie wszystkie studia załapią się na „promocję”. Valve i HTC oczekują, że urządzenia trafią w ręce wykwalifikowanych programistów.

Zestawy zostaną wysłane do wybranych zespołów deweloperskich jeszcze tej wiosny oraz latem i dostarczane będą partiami. Konsumencka wersja HTC Vive powinna pojawić się w publicznej sprzedaży pod koniec 2015 roku, prawdopodobnie w listopadzie. Dotychczas nie poznaliśmy sugerowanej ceny urządzenia.