Poznaliśmy szczegóły na temat samodzielnych gogli HTC Vive Focus.

Podczas odbywającej się w stolicy Chin konferencji VDC (Vive Developers Conference) firma HTC zaprezentowała samodzielne gogle Vive Focus. Choć będzie to urządzenie mobilne, do korzystania z niego nie będziemy potrzebować kompatybilnego smartfona, ponieważ wyposażone zostało w całą elektronikę, w tym procesor Snapdragon 835 oraz baterię.

Vive Focus od gogli takich jak Samsung Gear VR czy Cardboard odróżnia także technologia trackingu. Zastosowano tu śledzenie typu „inside-out”, które obecnie znajdziemy wyłącznie w PC-owych headsetach z serii Windows Mixed Reality. Jest ono możliwe dzięki wbudowanym w obudowę kamerom obliczającym pozycję użytkownika na podstawie obrazu otoczenia. Co ciekawe dołączony do zestawu kontroler ruchowy przypominający rozwiązania dedykowane mobilnym goglom, nie będzie śledzony w tym trybie, więc jego możliwości będą ograniczone.

Samodzielny headset HTC współpracować będzie z nowo ogłoszoną otwartą mobilną platformą Vive Wave zaprojektowaną z myślą o „sfragmentaryzowanym” rynku treści VR w Chinach. Oznacza to m.in., iż urządzenie nie będzie sprzedawane w innych regionach, w tym w USA i w Europie. Producent gogli Vive Focus początkowo planował wydanie wersji na dedykowanej rynkom „zachodnim” współpracującej z ekosystemem Google Daydream, jednakże podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że firma porzuciła te plany.

W tym momencie nieznane są parametry wyświetlacza Vive Focus, poza tym, że będzie to ekran typu AMOLED. Niemniej jednak z uwagi na to, iż konstrukcja urządzenia opiera się na modelu referencyjnych gogli opracowanych przez Qualcomm, można spodziewać się rozdzielczości 2560 x 1440 / 90 Hz, a także soczewek o zasięgu pola widzenia wynoszącym 100 stopni.

Data premiery oraz cena gogli HTC Vive Focus zostaną ujawnione w późniejszym terminie.