Ruszyły preordery na gogle Lenovo Mirage Solo.

Do przedsprzedaży trafiły ujawnione podczas CES 2018 samodzielne gogle firmy Lenovo współpracujące z mobilną platformą Google Daydream VR. Bezprzewodowy headset o nazwie Mirage Solo sprzedawany jest na Amazonie w cenie 400 dolarów. W przeciwieństwie do pozostałych modeli gogli Daydream urządzenie nie wymaga do działania smartfona.

Lenovo Mirage Solo waży 645 g i na swoim pokładzie posiada m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 835, a także 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej możliwej do rozszerzenia za pomocą karty microSD oraz 5,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) wyświetlający obraz z częstotliwością 75 Hz. Urządzenie wyposażone zostało ponadto w soczewki Fresnela o zasięgu widzenia wynoszącym 110 stopni, gniazdo słuchawkowe oraz akumulator o pojemności 4000 mAh zapewniający około 2,5 godziny ciągłej pracy headsetu. W zestawie znajdziemy również standardowy kontroler ruchowy Daydream (3DoF).

Po raz pierwszy o samodzielnych goglach Lenovo usłyszeliśmy w maju zeszłego roku podczas konferencji dla deweloperów Google I/O 2017. Zapowiedziano wówczas także podobny model od twórców gogli HTC Vive, jednak w listopadzie HTC wycofało się z pomysłu produkcji urządzenia współpracującego z platformą Daydream. W zamian za to Tajwańczycy pokazali kierowany na chiński rynek samodzielny headset Vive Focus.

Oficjalna premiera samodzielnych gogli Lenovo odbędzie się 5 maja. W tym samym czasie zadebiutuje inny produkt z serii Mirage – półsferyczna kamera Lenovo Mirage VR180.