Oculus Go

Pojawiła się możliwość zakupu gogli Oculus Go w polskich sklepach.

W maju oficjalnie zadebiutowały mobilne, samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Go. Urządzenie jak dotychczas było niedostępne w polskich sklepach, jednak niedawno się to zmieniło.

Oculus Go trafiło właśnie do oferty trzech rodzimych sklepów internetowych: morele.net, eltkom oraz headtrip. Niestety ceny, w których sprzedawane są gogle nie należą do najniższych biorąc pod uwagę, że w oficjalnym sklepie Oculusa możemy je zamówić za 219 euro (ok. 940 zł) za wersję wyposażoną w 32 GB pamięci wewnętrznej, lub 269 euro (ok. 1150 zł) za wersję 64 GB.

Na morele.net oraz eltkom gogle wycenione zostały na 1470 złotych (wersja 32 GB). Nieco lepiej prezentuje się oferta sklepu headtrip, w którym za podstawową wersję Go zapłacimy 1399 zł, natomiast wersja z dwukrotnie większą pamięcią wewnętrzną to koszt 1649 zł. Dodatkowo podając przy zakupie kod „VRhunters” każdy klient dostanie 5% zniżki – cena gogli wyniesie wówczas 1329,50 zł / 1566,55 zł.

Gogle Oculus Go są urządzeniem całkowicie samodzielnym. Oznacza to brak konieczności podłączania ich do komputera lub smartfona. Wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440), w który wyposażono gogle pracuje z maksymalną częstotliwością odświeżania na poziomie 72 Hz. Plasuje je to mniej więcej w połowie stawki pomiędzy headsetami podłączanymi do komputera (90 Hz) a konstrukcjami mobilnymi takimi jak Samsung Gear VR (60 Hz).

System trackingu bliższy jest już z kolei rozwiązaniom mobilnym, bowiem umożliwia śledzenie jednie ruchu obrotowego (3DOF) headsetu oraz dedykowanego kontrolera dostępnego w zestawie. Urządzenie posiada ponadto system audio wbudowany w pasek podtrzymujący gogle na głowie. Dla osób preferujących własny zestaw słuchawkowy przygotowano gniazdo 3,5 mm.

Według producenta sprzętu gogle wyposażono w akumulator, który powinien wystarczyć na około 1,5 do 2 godzin rozgrywki. W przypadku materiałów wideo czas ten wydłuża się do 2,5 godzin. Szacowany czas pełnego naładowania baterii wynosi około 3 godzin.

Oficjalną platformą sklepową dla Oculus Go jest Oculus Store, w którym na tę chwilę znajdziemy ponad 1000 tytułów (gier VR, aplikacji społecznościowych, materiałów 360° i innych treści) kompatybilnych z goglami.